Priessnitz vyrazí na dost možná poslední předvánoční turné

Priessnitz | Zdroj: Supraphon

I tento rok Priessnitz vyráží, jak je u nich již zvykem, na tradiční předvánoční turné. Po vydání loňské rozlučkové desky, však letošní předvánoční turné bude dost možná  na dlouhou dobu poslední možností vidět kapelu živě.

Přestože kultovní kapela Priessnitz vydala minulý rok rozlučkovou, ale přesto skvělou, desku Beztíže, nehodlá ani letos porušit dlouholetý zvyk a vydává se proto na tradiční předvánoční turné. To bude čítat celkem osm koncertů, z nichž první se uskuteční 4. prosince v pražském Paláci Akropolis a poslední 17. prosince v Kabinetu Múz v Brně. Předvánoční turné bude navíc na dlouhou dobu poslední možností, jak Priessnitz vidět naživo!

„Nevíme, jestli jsou to opravdu poslední koncerty, rozhodně od nového roku nic neplánujeme. Ale nerozvádíme se, máme se pořád rádi, jen každý žijeme někde jinde. Možná se jednou vrátíme do Jeseníků a začnem zas fungovat, nejsme typ kapely, co by mohla tvořit po internetu, musíme zkoušet spolu a být u zdroje. A to je čím dál obtížnější.“ okomentoval důvody k plánované pauze frontman kapely Jaromír Švejdík.

Ačkoliv si kapela od nového roku dá na delší dobu od hraní pokoj, nedá se jí upřít, že se právě nachází v té nejlepší formě, jak krom úspěšných koncertů dokazuje i jejich loňská deska. „Tušíme, že se nám s deskou Beztíže podařilo něco unikátního, nejen že jsme bez výjimky spokojeni se soundem alba, ale celej tenhle beztížný stav se nám povedlo s naším týmem spolupracovníků přenýst i na koncerty. Ale bude pro nás a asi i pro fanoušky rozumný v nejlepším skončit.“ tvrdí Švejdík.

Pokud si nechcete tuto šanci, naposledy Priessnitz vidět naživo v té nejlepší kondici, nechat ujít, tak příliš neváhejte. Lístky na koncerty rychle mizí a například brněnský koncert 17. prosince byl takřka okamžitě vyprodán.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 142 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...