Příští léto ožije Bojiště 20. ročníkem festivalu Obscene Extreme

Asphyx | Zdroj: themetalist.net

Bojiště nedaleko Trutnova již po dvacáté ožije několikadenní akcí, která u nás nemá obdoby. Tato výjimečná akce je tu pro všechny fanoušky extrémních stylů, zejména grindcore a brutal death metalu.

Festival extrémního metalu Obscene Extreme se bude příští rok konat již podvacáté a podle všeho bude tento jubilejní ročník stát opravdu za to. Zážitek budou už samotné kapely – mezi množstvím dalších to budou namátkou holandští death metaloví klasici Asphyx, jejich američtí vrstevníci Suffocation a o čtvrtstoletí mladší Gruesome. Z grindu zaujme hlavně švédská kapela Birdflesh, která je známá svým humorným vystupováním v kostýmech.

Pro festival budou jako vždy typické rovněž další dvě věci – jednak množství návštěvníků v maskách (podle hesla čím bizarnější, tím lepší), jednak zákaz masa, kterého se bude muset každý masožravec vzdát, aby žádné zvířátko nepřišlo k úrazu. Lákavé je taktéž oficiální festivalové CD, které všichni přítomní dostanou zdarma. Jistotou je rovněž doprovodný program, který bude zajisté plný různorodých bizarností.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...