Program Colours of Ostrava 2015 posilují Mika a Swans

Mika | Zdroj: facebook.com

Mika, britský populární zpěvák libanonsko-amerického původu, držitel cen Brit Awards, The World Music Awards a nominace na Grammy, bude jednou z hlavních hvězd letního festivalu Colours of Ostrava 2015. Spolu s ním se k programu přidávají kytaroví mágové Swans.

Barevný festival v areálu Dolních Vítkovic bude vůbec první tuzemskou koncertní zastávkou Michaela Holbrooka Pennimana, britského zpěváka, který vystupuje pod jménem Mika. Ten má na svém účtě již tři řadová alba, většina ho ale zná především díky písním Grace Kelly či Relax, Take It Easy, se kterými do světa showbyznysu před sedmi lety prorazil. Mika také určitě představí i svou novou tvorbu z nejnovějšího alba The Origin of Love, jež vyšlo v roce 2012.

Swans se po třiceti letech dělání muziky nacházejí na vrcholu tvůrčích sil a jejich nové album To Be Kind je nejen kritiky považováno za mistrovské dílo. Před třemi lety, kdy vystoupili také na Colours, zaskočili celý svět svým návratem po čtrnácti letech. Swans na začátku 80. let přišli se zvukově nejbrutálnější hudbou, jakou do té doby bylo možné slyšet. Zajímavostí je také to, že během koncertů testovali publikum, zkoušeli, co všechno vydrží: patřili totiž jednoznačně k nejhlasitějším kapelám.

,,Obě nově potvrzené hvězdy snad nemohou stát žánrově od sebe dále – Mika a jeho bezstarostný pohodový pop, který strhl k tanci celou naši výpravu loni na festivalu Sziget, a temná hlukově pohlcující kytarová symfonie legendárních Swans. Přesto či právě proto obě jména na Colours of Ostrava patří, oba to budou nezapomenutelné koncerty,” uvádí ředitelka festivalu Zlata Holušová. Colours of Ostrava se bude konat v období od 16. do 19. července 2015. Vstupenky v limitované edici 4000 kusů se dají zakoupit na stránkách festivalu nebo v sítí Eventim za cenu 1890 korun.

 


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 343 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.