První hoře pokřtí v Paláci Akropolis novou desku Imaginarium

První hoře | Zdroj: facebook.com

Česká kapela První hoře slaví patnáct let od svého založení. K této příležitosti připravuje na pátek 8. listopadu speciální koncert v pražském Paláci Akropolis, jenž bude završením velkého turné. Formace zde pokřtí nové album Imaginarium, představí premiéru videoklipu a též se můžeme těšit na zajímavého hosta z Německa.

Fanoušci První hoře se v Akropoli kromě premiéry nového videoklipu ke skladbě Absurdistán, jež už nějakou dobu boduje při živých vystoupeních a která je vůbec nejtvrdší písní studiové novinky, a představení několika nových kousků z alba Imaginarium, mohou těšit na zhruba dvacet největších hitů z předchozích čtyř řadových desek. Speciálním hostem bude německá kapela Marracash Orchestra, jejíž strhující směsice taneční hudby a tvrdé alternativy slibuje rovněž skvělý hudební zážitek.

Příznivci První hoře si na tomto koncertě budou moci zmiňovanou novou desku poprvé zakoupit. „Úplně prvně také zazní naživo rocková vypalovačka Don Quijote,” prozradil frontman kapely Milan Urza. „Jako hosté vystoupí Dušan Navařík na flétnu, Lucie Páchová, která nazpívala vokály na desce Lamento a náš první bubeník a zakladatel kapely Míra Paška alias Pan Domácí. S ním jsme speciálně pro tento koncert nacvičili několik skladeb, které si fanoušci vytrvale žádají, ale už je nemáme v repertoáru víc než osm let. Jsou to především písně Osudí nebo Blázen v dešti,” dodal zpěvák k chystanému programu.

První hoře

Dle slov kapely se videoklip k Absurdistánu odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy se po letech strašlivého útlaku dostává znovu k moci prostý lid. První hoře jsou předvoláni k přehrávkám před kulturní komisi, jež má zhodnotit jejich umělecký přínos. Jak to celé dopadne, zjistíte nejdříve právě tento pátek 8. listopaduPaláci Akropolis. Zajímavostí a jistě též lákadlem je fakt, že se celá show bude natáčet na kamery a v budoucnu vyjde na DVD nosičích.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).