Queen a Adam Lambert oznámili evropské turné, vystoupí i v Praze

Queen s Adamem Lambertem | Foto: Neal Preston

Britská kapela Queen, která momentálně vystupuje se zpěvákem Adamem Lambertem, oznámila evropské turné a na seznamu míst se objevila i Praha, kde zahrají 1. listopadu. Oficiální prodej vstupenek bude zahájen 21. dubna v 10 hodin.

Kapela představí zbrusu novou show, ve které zazní mimo jiné i skladby z jejich nejprodávanějšího alba News of the World, z něhož pochází skladby jako We Will Rock You nebo We Are The Champions a které letos slaví 40. výročí vydání. Navíc toto turné přinese změny oproti těm minulým.

Show bude vypadat úplně jinak, než ta naše minulá. Produkční možnosti se opravdu hodně změnily, existuje mnohem více variant provedení a k dispozici jsou nejmodernější technologie. My ale všechny nevyužijeme. Nevystupujeme s přednatočenou hudbou, ale na 100 % naživo. Plánujeme zahrát věci, které jsme buď nikdy, nebo hodně dlouho nehráli. Začínali jsme jako kapela vydávající alba. To, že jsme měli hity, bylo jen něco jaksi navíc,“ řekl k chystaným koncertům bubeník a spoluzakladatel Queen Roger Taylor.

A kytarista Brian May k tomu dodal: „Veřejnost zná hity, takže ji musíte uspokojit, ale můžeme také připravit pár věcí, které lidé opravdu nečekají. Tentokrát publiku nabídneme o něco víc. Adamův projev má mnoho podob, což samozřejmě k naší hudbě sedí. Dokáže se dostat až k samé podstatě skladeb a dát jim opravdový rockový rozměr. A všechny tyto dimenze můžeme ještě více rozvinout.

Zpěvák Adam Lambert dále situaci shrnul tak, že se fanoušci rozhodně na hity těšit můžou, ale že se kapela chce posunout dál, udělat nebývalou show a zahrát skladby, které ještě nehrála.

A show to bude jednoznačně unikátní. Producenti slibují velkolepou laserovou podívanou a světelné efekty od těch největších odborníků z branže. Fanoušci, kteří QueenyAdamem Lambertem viděli už v roce 2015, kdy zahráli rovněž v Praze, se tedy nemusí bát, že je čeká to samé.

Co se týče Adama Lamberta, tak s ním si Queen poprvé zahráli v pořadu American Idol v roce 2009 a od roku 2012 s ním vystupují na koncertech po celém světě.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.