Radio Wave slaví v MeetFactory

Rudi Zygadlo | Zdroj: facebook.com

Z produkce Radia Wave, jedné z mála hudebních stanic u nás, která se dá poslouchat, občas vzejdou hodně zajímavé koncertní akce. Mezi nimi vynikají již tradiční narozeninové oslavy rádia. Ty letošní jsou již za dveřmi a budou opět stát za to!

I když Radio Wave neslaví žádné velké kulatiny (na krku má teprve osm křížků), oslava narozenin kultovního rádia vyžaduje kultovní hosty sama o sobě, takže i letos se chystá program, jak se patří. Pokud nejste příznivci elektronické scény, nemusíte číst dál, v opačném případě zrušte sobotní program a chystejte se do MeetFactory!

Radio Wave v rámci oslav osmých narozenin pozvalo výstavní sestavu mužů za pultem, z nichž nejvíc nepochybně potáhne jméno Darrena Cunninghama, vystupujícího pod projektem Actress. Techno & dubstepové variace s prvky ambientu v jeho podání patří k tomu nejprogresivnějšímu, co můžete (nejen) na ostrovech v rámci stylu slyšet. Díky své neotřelosti a kreativitě byly mimořádně vřele přijaty kritikou i posluchači zatím všechna tři LP, která pod hlavičkou Actress vyšla, a čtvrté album nesoucí název Ghettoville je na cestě. Deska oficiálně vyjde už 27. ledna, takže pro Actress to v MeetFactory svým způsobem bude taky taková malá oslava.

Kromě Actress se v MeetFactory představí také Rudi Zygadlo s doprovodnou kapelou. Rudi, který přijede ze Skotska, má polské kořeny, a určitě i díky tomu má blízko ke slovanské kultuře, jíž se nechává silně inspirovat. Kromě ní ale také klasickou hudbou, operou nebo folkem. Mixování žánrů a vlivů z dílny Zygadla se možná nemusí trefit do vkusu úplně každému, nedostatek originality se mu ale v žádném případě nedá vytknout a jeho set rozhodně bude stát za poslech.

Zahraniční hosty zastoupí dále Ink Midget z Bratislavy. Talentovaný Slovák ve svém útlém věku sebevědomě brouzdá ve vlnách experimentální elektroniky kombinující prvky IDM, trip-hopu a glitche, které obohacuje o lehce melancholické vokály. Za českou elektronickou scénu vystoupí producent a DJ FNTM (neboli Fantom) z labelu Ty Nikdy, kterého online zdroje stačily svorně zaškatulkovat pod mixáž stylů grime, trap, UK garage a house. O vizuální stránku večera se postará tým lidí pohybujících se kolem Lunchmeatu, takže bude rozhodně i na co koukat.

Narozeninové oslavy vypuknou již tuto sobotu 18. ledna 2014. Vstupenky můžete zakoupit buď klasicky v předprodeji za 199 korun nebo přes smsticket o sto korun levněji.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.