Radůza se svým akordeonem rozvášní pražský Kalich

Radůza | Foto: facebook.com

Jedna z nejvýraznějších osobností českého písničkářství Radůza se předvede v první polovině října v Divadle Kalich, kde předvede své dobře známé písně i aktuální hity z nového alba.

Radůza, vlastním jménem Radka Vranková, se na hudební scéně vyskytuje více než 20 let. Po konzervatoři, kdy se začala živit pouličním vystupováním, ji objevila zpěvačka Zuzana Navarová, a hned tři dny nato byla představena v Lucerně. Dále pak následovaly série koncertů, spousty vydaných alb, z nichž poslední s názvem Marathon – Příběh běžce získalo na začátku letošního roku platinovou desku.

Toto album není jen tak ledajaké, obsahuje 16 skladeb a vytvořena k němu byla i kniha se stejným názvem, která obsahuje 16 povídek, z nichž se každá váže právě k jedné ze skladeb a vypráví o člověku, jenž prochází různými bitvami napříč staletími a vzpomíná tak na nejkrutější části dějin.

Radůza rozezní svým příjemným zpěvem a akordeonem Divadlo Kalich již 11. října. Vstupenky jsou k dispozici k prodeji v síti TicketArt.


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)