Reggae z Nového Zélandu do Prahy přivezou Cornerstone Roots

Cornerstone Roots |

Už 7. srpna se odehraje v klubu Futurum premiéra ostrovní kapely Cornerstone Roots a jejich reggae dub mixu.

Kapela ve své tvorbě kromě čistého reggae nabízí fusion dubu, chillout music a inspiruje se dokonce hudebními prvky kultury novozélandských domorodců. Tuto v podstatě rodinnou kapelu založili v roce 2001 zpěvák a kytarista Brian Ruawai společně se svou partnerkou baskytaristkou Naomi Tuao. Uskupení doplnil bubeník Ashley Pirie a perkusista Aaron Bush. O pár let později se kapela rozrostla o dvě děti zakladatelského páru, jež se ujaly kláves a mikrofonu.

Cornerstone Roots mají na kontě tři studiová alba a dvě EP desky. O jejich kvalitě a úspěchu svědčí spolupráce na koncertech například Burning Spear, Sly & Robbie, Lee Perryho nebo třeba Toots & The Maytals. Své koncerty nešetří pouze pro místní publikum, ale obráží sousedící kontinenty. Letos odstartovali své evropské turné v Glastonbury. Jednou ze zastávek bude také zmíněný pražský klub Futurum, kde se představí 7. srpna jako součást velké reggae šňůry. Své školou povinné děti zanechali sice doma, ale určitě potěší letními singly, které si v rámci příprav můžete poslechnout či stáhnout na jejich stránkách. Jako předkapela byla vybrána pražská neosoul/reggae kapela TribeTown.

Přijďte si taky užít kus letní pohody do Futurum Music Baru, a to 7. srpna od 20 hodin. Vstupenky jsou k dispozici za 250 korun.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.