Seveřané LUR přivezou na apríla do Prahy svůj psychedelický looping

LUR | Zdroj: facebook.com

Ze švédského Malmö přijedou do našeho hlavního města v rámci evropské mini tour loopingoví mistři LUR. Na apríla vystoupí v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé ulici. Jste-li fanoušky severské elektroniky, neměli byste si jejich návštěvu nechat ujít.

Za sedm let existence si dvojice LUR stihla napříč evropskými kluby a festivaly získat slušnou fanouškovskou základnu. Děje se tak především díky neotřelému soundu, který tvoří dokonale vyvážená kombinace klasické taneční elektroniky, hlasitých beatů, zvuku podomácku vyrobených nástrojů a dalších bizarních věciček, jež pánové používají k živému experimentování. LUR neochudí ani oko, především díky světelným kostýmům a interaktivním vizuálům, které jsou běžnou součástí jejich originálních vystoupení. A možná přijde i kouzelník…

Miniturné LUR prozatím čítá pouhé tři zastávky. Praha má to štěstí, že je jednou z nich. Pokud si chcete oddechnout od každodenních starostí, nechat muziku, aby s vámi cloumala do rytmu ze strany na stranu, a k tomu prožít jedinečný audiovizuální zážitek, jsou právě tito Švédové tím pravým ořechovým. Vše odstartuje 1. dubna ve 20 hodin v Experimentálním prostoru NoD. Vstupenky seženete v předprodeji za 130 korun, na místě si dvacet korun připlatíte.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).