Smrtislav se rozjel po České republice. Na podzimním turné možná zazní i koledy

Smrtislav | Foto: Pavla Hartmanová

Zdá se, že se Smrtislav našel v akustické poloze a jelikož se jarní turné povedlo, vydal se na podzimní a zimní část. Ta se skládá ze třinácti zastávek, některé už má i za sebou.

Akustická sestava Smrtislava je složená z akustických kytar, cella a tamburíny – během svých vystoupení dávají prostor i písním, které nepochází z jejich dílny a před Vánoci dojde nejspíš i na koledy. Pražský koncert bude navíc bohatší o basu Michala Maga a bicí, za kterými se představí Matyáš Vorda z Mandrage.

Čtěte také: Rozhovor: Akustická forma je momentálně jediná možnost, jak udržet Smrtislava naživu

Navíc se najde v playlistu místo i pro nové skladby vznikající za pochodu.

„V akustický podobě je jiný úplně všechno. Díky tomu, že hrajeme akusticky, se dostaneme do míst, kam bychom se s kapelou neměli šanci dostat. Můžeme hrát malý, komorní prostory, jako kavárny nebo hospody. Když jsme letos na jaře udělali podobný turné, nevěděl jsem, co od toho čekat. Nakonec to baví jak mě s Aničkou a Jakubem, tak hlavně lidi,“ vysvětluje k přerodu Smrtislava jeho frontman Pavel Litvaj.

Turné:

21. listopadu – Praha, Café V lese
29. listopadu – Plzeň, Zach’s Pub
14. prosince – Přibice, AquaClubBar
15. prosince – Znojmo, GoGo Klub
21. prosince – “Někde”, Domažlice
22. prosince – Děčín, Le Garage Noir
18. ledna – Lysá nad Labem, Kino


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 304 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.