Středověcí Blackmore’s Night se vrací do Čech

Candice Night a Ritchie Blackmore | Foto: Live Nation

Skupina Blackmore’s Night ve své hudbě představuje vše, co je na středověké a renesanční hudbě magické. Do České republiky se vrací často, nyní nám na konci léta zahraje hned dvakrát.

Jak již název kapely napovídá, klíčovou je pro ni postava kytaristy a skladatele Ritchieho Blackmorea. Ten se jako skutečný guitar hero proslavil v nejslavnější sestavě hardrockových titánů Deep Purple i později ve vlastní kapele Rainbow.

Roku 1997 dal však věhlasný kytarista rockové hudbě košem. Spojil se se svou ženou Candice Night a svou hudební dráhu namířil směrem ke gotice a renesanci. Vznikla úspěšná skupina Blackmore’s Night. Novou hudbu vydává poměrně pravidelně, naposledy to bylo v listopadu 2015 s albem All Our Yesterday.

Do České republiky se skupina vrací často a ráda, nyní se můžeme těšit hned na dva letní koncerty. První proběhne 10. srpna na brněnském Špilberku a druhý o den později v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 144 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, pankoš, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal (zejména black), ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Oblíbené interprety nemá smysl jmenovat, jelikož jich mám stovky a další stále přibývají.