Středověcí Blackmore’s Night se vrací do Čech

Candice Night a Ritchie Blackmore | Foto: Live Nation

Skupina Blackmore’s Night ve své hudbě představuje vše, co je na středověké a renesanční hudbě magické. Do České republiky se vrací často, nyní nám na konci léta zahraje hned dvakrát.

Jak již název kapely napovídá, klíčovou je pro ni postava kytaristy a skladatele Ritchieho Blackmorea. Ten se jako skutečný guitar hero proslavil v nejslavnější sestavě hardrockových titánů Deep Purple i později ve vlastní kapele Rainbow.

Roku 1997 dal však věhlasný kytarista rockové hudbě košem. Spojil se se svou ženou Candice Night a svou hudební dráhu namířil směrem ke gotice a renesanci. Vznikla úspěšná skupina Blackmore’s Night. Novou hudbu vydává poměrně pravidelně, naposledy to bylo v listopadu 2015 s albem All Our Yesterday.

Do České republiky se skupina vrací často a ráda, nyní se můžeme těšit hned na dva letní koncerty. První proběhne 10. srpna na brněnském Špilberku a druhý o den později v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...