Suede si na sobotní koncert v Lucerně připravili starší hity, nové skladby i rarity

Suede | Zdroj: facebook.com

Legendární britská kapela Suede, která byla v devadesátých letech spolu s Blur či Pulp u zrodu kytarového britpopu a ovládala tehdejší ostrovní hitparády, si pro svůj první tuzemský koncert v sobotu 16. listopadu ve velkém sále Lucerny připravila směsici starších hitů i několik nových skladeb z aktuální desky Bloodsports.

Suede fanouškům slibují, že kromě hitů zazní též rarity z jejich minulosti, z nichž některé ještě naživo nezazněly. Jako předkapelu si s sebou do Čech přivezou ostrovní indie trojici Teleman. Tato hudební formace vznikla v hlavním městě Velké Británie teprve nedávno na základech již rozpadlé kapely Pete and the Pirates. Britský deník The Guardian přirovnal jejich styl ke známějším Alt-J nebo Django Django.

Suede se dali znovu dohromady po sedmi letech nečinnosti v roce 2010, aby mohli zahrát sérii koncertů, mezi nimiž byl například charitativní koncert v londýnské Royal Albert Hall. Jejich comeback album Bloodsports vyšlo letos v březnu po dlouhých jedenácti letech studiové odmlky. K jejich vůbec největším hitům patří písně jako Trash, The Beautiful Ones, Animal Nitrate, Stay Together, Electricity nebo Saturday Night.

Koncert ve velkém sále pražské Lucerny začíná ve 20 hodin. Vstupenky jsou stále v předprodeji v síti Ticketpro nebo na místě před začátkem akce.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).