Světová superstar Pharrell Williams vystoupí v pražské O2 areně

Pharrell Williams | Zdroj: facebook.com

Jeho chytlavým songům se nevyhnete snad v žádném rádiu. Díky svému osobitému projevu, tvořivému přístupu k hudbě a osobnímu kouzlu patří aktuálně k nejúspěšnějším a nejplodnějším umělcům vůbec.

Byla jen otázka času, kdy několikanásobný držitel Grammy, skladatel, producent a módní guru Pharrell Williams konečně vyrazí na turné, které očekávají fanoušci snad po celém světě. To své nazval The Dear Girl Tour a vystoupí s ním například ve Francii, Dánsku nebo v Itálii. Co nás ale hlavně zajímá – i v České republice. Na koncertě představí především nové hity z druhého sólového alba G I R L, dojde ale i na starší pecky z desky první.

Těžko byste mu hádali jednačtyřicet let. Svým šarmem, nezkrotnou energií a oblékáním patří mezi přední hvězdy v oblasti hudby a módy a udává nové trendy. Do hudební branže vkročil tou správnou nohou, když se zapojil do projektů The Neptunes či N.E.R.D. V obou těchto seskupeních má své blízké přátelé. Důkazem úspěchu jsou miliony prodaných desek. Určitě na něm mají velký podíl také Williamsovy zcela nové a nezvyklé postupy, které aplikoval, jako jeden z mála umělců těchto žánrů, do hip-hopu a r’n’b.

V roce 2004, kdy ještě nebyl celosvětově známý, získal cenu Grammy za produkci alba Justina Timberlakea Justified. O dva roky později vydal své debutové album In My Mind, odkud můžete znát i duet s Gwen Stefani Can I Have It Like That nebo s Kanye Westem Number One. Prvně ho čeští fanoušci mohli zaregistrovat ve filmu Já, padouch, odkud vzešla úvodní píseň Despicable Me. Ty největší úspěchy světových měřítek však přišly se singlem Get Lucky, který nazpíval spolu s duem Daft Punk.

S vydáním druhé desky otálel Pharrell celých osm let. Singl Happy původně pocházel z pokračování animáku Já, padouch 2, ale díky vysoké oblíbenosti singlu se rozhodl vydat další album G I R L, kam tento hit zařadil. Na albu hostují umělci, jako jsou Justin Timberlake, Miley Cyrus nebo Alicia Keys. O produkci všech písní se postaral sám. Deska se liší od té první nejen počtem tracků, ale také kratší stopáží i dojmem. Je na ní více popových a funkově veselejších songů. Po Happy jde do rádií další singl s názvem Marilyn Monroe. O vokály se zde postarala Kelly Osbourne.

Vidět a slyšet Pharrella Williamse osobně je určitě nezapomenutelný zážitek. V pražské O2 areně tuto šanci budou mít čeští fanoušci 17. září. Vstupenky budou v prodeji od pátku 23. května za cenu 990 – 1590 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.