Sweet Fest se blíží, připomeňte si slavné opilecké interview Chrise Holmese

Chris Holmes | Foto: youtube.com

Mnoho lidí je slavných pro mnoho věcí. Jimmy Page si svou slávu získal nevídanými kytarovými riffy, Ray Luzier originálním způsobem hry a pak je tu Chris Holmes, který o sobě s nadsázkou tvrdí, že se proslavil svým alkoholismem. A vlastně není daleko od pravdy, jeho opilecké interview pro dokument The Metal Years se totiž stalo legendárním.

Dnes již bývalý kytarista glam-metalových W.A.S.P. se v roce 1988 účastnil natáčení dokumentu The Metal Years o losangelské rockové scéně na konci osmdesátých let. Holmes během rozhovoru zjevně opilý plaval ve svém bazénu a po spoustě ne zrovna lichotivých komentářů se rozhodl vylít na sebe lahev plnou vodky. To vše navíc před očima jeho matky.

Video se s vydáním dokumentu dočkalo nevídané popularity a Holmesův obraz v očích veřejnosti tak výrazně utrpěl. Kytaristovi se však už v roce 1996 podařilo s pitím přestat a jak sám před několika lety v rozhovoru s finským magazínem Metallväktarna přiznal, od té doby na alkohol ani nesáhl.

V aktuální době se Chris Holmes věnuje především své kapele Mean Man. S tou předloni vydal album Shitting Bricks a letos s ní přijede zahrát na již čtvrtý ročník ostravského glam-rockového festivalu Sweet Fest. Ten se bude odehrávat 22. dubna v music clubu Barrák a jako předkapely zahrají brněnští Liquid Jesus a pořádající Sweet Leopard, jimž v listopadu vyšlo nové CD Horny House.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.