System Of a Down se již brzy vrátí po čtyřech letech do Česka

System Of a Down | Zdroj: facebook.com

System Of a Down, americká kapela specifického stylu s arménskými kořeny, vystoupí po čtyřech letech v Česku ve vyprodané pražské O2 areně už 12. června.

Daron Malakian (vokály, kytara), Serj Tankian (hlavní vokály, občasné klávesy a kytara), Shavo Odadjian (baskytara, vokály) a John Dolmayan (bicí), to jsou původní a také aktuální členové kapely System Of a Down, která se dá jen těžko zařadit do nějakého žánru. Ani sami členové se do žádné hudební kategorie nezařazují a za svůj styl považují prostě styl System Of a Down.

Kapela byla založena v roce 1994 a první koncert v Česku odehrála už o čtyři roky později. To však ještě nebyli System Of a Down příliš známí. Ve stejném roce vydali eponymní album pojmenované prostě System Of a Down. Opravdovou slávu jim ale přineslo až album Toxicity z roku 2011, kterým si získali uznání kritiky a oslavili celosvětový komerční úspěch. Podobný úspěch sklidily i alba Steal This Album, Mezmerize a Hypnotize a kapela se díky nim zařadila do absolutní světové špičky. V Praze však žádné nové album nepředstaví. System Of a Down totiž po úspěšném Hypnotize už žádné další album nevydali. Fanoušci se tak můžou těšit na klasické skladby a známé hity téhle svérázné party.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.