The Dire Straits Experience v Čechách zahrají hned třikrát

The Dire Straits Experience | Zdroj: brnokoncert.cz

Dire Straits patřili mezi ta nejzajímavější hudební tělesa 80. let. Popularitu si získali hlavně díky originálnímu rukopisu kytaristy a zpěváka Marka Knopflera. Po jeho odchodu pokračuje skupina s názvem The Dire Straits Experience, kde Knopflera zastoupil Terence Rais. Na únor kapela chystá hned tři koncerty v České republice.

Mark Knopfler se již dávno zařadil mezi ty nejzajímavější (a také nejvlivnější) guitar heroes, co kdy žili. Dopomohly mu k tomu zejména hity, které napsal pro svou domovskou skupinu Dire Straits, od jejíhož založení letos uplynulo 40 let. Velké popularity dosáhly zejména skladby jako Walk of Life, Money for Nothing, Brothers in Arms, zamilovaná Romeo and Juliet nebo Sultans of Swing. Po Knopflerově odchodu v 90. letech kapela pokračuje dál pod názvem The Dire Straits Experience a místo frontmana zaujal zpěvák a kytarista Terence Rais, který se svému předchůdci podobá ve stylu i barvě.

The Dire Straits Experience u nás budou hrát hned třikrát: 17. února v pražské Lucerně, 18. února v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis a 20. února v plzeňské hale TJ Lokomotiva.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...