Třetí ročník Nouvelle Prague proběhne již tento víkend

Nouvelle Prague | TZ

Úspěšný mezinárodní showcase festival tuzemského původu ve své konferenční části letos opět přivítá zajímavá jména světového hudebního průmyslu a v rámci festivalového programu představí pestrý line-up. Třetí ročník Nouvelle Prague se uskuteční tento pátek 6. a v sobotu 7. listopadu v prostorách pivovaru Staropramen.

Nouvelle Prague si za své první dva ročníky dokázal vybudovat pověst špičkově zorganizované akce, na kterou přijíždí showcasoví interpreti a renomovaní hudební profesionálové z celého světa. Nejvýznamnější osobností letošního Nouvelle Prague bude Barry Dickins, agent Boba Dylana, Toma Pettyho, Neila Younga, ZZ Top, Jamiroquai a spousty dalších umělců. Na rosteru jeho agentury ITB je 200 umělců od Adele přes Mumford & Sons, Aerosmith, Black Sabbath až po North Mississippi Allstars. V Praze se ale sejdou i takoví ostřílení odborníci jakými jsou Geoff Meall, který zastupuje například Muse, Paramore a Billy Talent, Serge Grimaux, zakladatel Ticketpro a Intellitix, Robert Porkert z Live Nation Czech Republic nebo Ivan Milivojev, zakladatel největšího srbského festival Exit.

Kvality Nouvelle Prague ocenili také delegáti největšího britského showcasového festivalu The Great Escape, kteří loni udělili Nouvelle Prague nejvyšší cenu v kategorii Best New Showcase 2014 a letos v kategorii Best Delegates Bar 2015. Akce je v tuzemsku unikátní svým formátem, kde se setkávají nejen významné špičky hudební branže, ale zároveň je festival díky bohatému programu atraktivní pro širokou veřejnost. Nouvelle Prague si klade za cíl především otevírat obzory, a to nejen hudebním fanouškům, kteří mohou objevovat nové interprety, ale také profesionálům z hudebního průmyslu. Ti budou mít v průběhu dvoudenní, špičkově obsazené konference možnost v tematických panelech diskutovat s renomovanými odborníky z domova i ze světa. Debatovat se bude například o inovacích na festivalech, o maximalizaci příjmů z autorských práv nebo jak si vytvořit skvělý vztah s fanoušky na sociálních sítích.

Festival bez zábran

Festival Nouvelle Prague je rovněž součástí projektu Staropramen Festivaly bez Zábran. Znamená to, že areál smíchovského pivovaru bude bezbariérový včetně sociálního zařízení. Návštěvníci navíc mají jedinečnou příležitost zavítat přímo do srdce samotného pivovaru. Organizátor po předchozí registraci nabízí vstup pro vozíčkáře zdarma. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu info@festivalybezzabran.cz, a to do čtvrtku 5. 11. do půlnoci. Pomoci otevřít další festivaly a šíření projektu Staropramen Festivaly bez Zábran mohou i samotní návštěvníci. Stačí přinést plastová víčka či kovové pivní korunky a odevzdat je na místě hosteskám v červeném stanu. Více informací o projektu Festivaly bez zábran naleznete zde: http://festivalybezzabran.cz

festivaly-bez-zabran-staropramen-popfoto-cz-0001-GY1D9280

Program festivalu

Headlinery letošního Nouvelle Prague jsou Lenka Dusilová & Baromantika a elektro-popová kapela Kadebostany (CH). Ze zámořských showcasových interpretů se budou snažit zaujmout Beasts (UK), Beau (USA), James Harries (UK), Northeast Party House (AUS), Meat Wave (USA), The Amazons (UK), The Prettiots (USA) či indická kapela Studmuffin nominovaná partnerským festivalem Mood Indigo. Českou hudební scénu zastoupí Lenka Dusilová,  Mydy Rabycad, Wild Tides, Sundays On Clarendon Road nebo Ghost of You.

Již podruhé se budou udělovat také Ceny Nouvelle Prague a to v kategoriích Venue roku, Počin roku a Osobnost roku. Cenami chce Nouvelle Prague vyzdvihnout významné počiny nebo osobnosti, které v uplynulém roce prokázaly výrazný přínos pro rozvoj a obohacení hudebně podnikatelské komunity. Vítězové budou vyhlášeni na slavnostním večeru, který proběhne v pátek 6. listopadu od 22 hodin v Paspově sále v areálu pivovaru Staropramen. Autorem vítězných trofejí je sklářský výtvarník Jan Huňát.

Jednodenní vstupenky pouze na festivalovou část stojí v předprodeji 284 Kč (na místě 400 Kč), dvoudenní vstupenky jsou za 389 Kč (na místě 450 Kč). Delegátské pasy, které opravňují držitele ke vstupu na konferenci a veškeré veřejné i neveřejné koncerty, vyjdou v předprodeji do 4. listopadu na 1 390 Kč. Ve dnech od 5. listopadu lze pasy zakoupit za 1 500 Kč. Vstupenky i delegátské pasy je možné zakoupit na oficiálních stránkách festivalu. Podrobnější informace o Nouvelle Prague najdete na:

www.nouvelleprague.com

www.facebook.com/nouvelleprague

 

 

 

 


Napište komentář