Tři sestry a Horkýže Slíže se vypraví na společné turné

Tři sestry a Horkýže Slíže na společném Bratia a Sestry tour | zdroj: Krakonošovo s.r.o.

Dvě československé punkrockové stálice si již potřetí připravily společné turné. Je originálně a naprosto výstižně nazvané Bratia a Sestry tour.

Již v pátek 11. listopadu započne společné turné skupin Tři sestryHorkýže Slíže. Toto jedinečné prolnutí si bude moct užít celkem dvanáct českých měst. Obě skupiny zahrají svůj dvouhodinový set. Je však jisté, že dojde i na různá překvapení a neobvyklou spolupráci obou těles.

Tyto dvě skupiny společně absolvují turné již potřetí. Navazují tím tedy na úspěch z minulých let a pomalu tím zakládají jistou tradici. Také ukazují, že bigbeat je bez hranic, a že slovanští pankáči drží při sobě i 23 let po rozdělení Československa.

Tři sestry bezpochyby platí za skutečnou punkrockovou legendu. Mají na svém kontě mnoho již klasických punkových písní a bez problému vyprodají i velkou halu.

Ani Horkýže Slíže nezůstávají v žádném případě pozadu. Skupina je aktivní již 24 let a má tisíce fanoušků na obou stranách československé hranice.

Turné započne v pátek 11. listopadu v Českých Budějovicích a skončí 10. prosince v Hradci Králové.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...