Už se to blíží. Nine Inch Nails za pár dní zaútočí na Prahu

Nine Inch Nails | Zdroj: facebook.com

Formace Nine Inch Nails zavítá již za dvanáct dní do Prahy a představí českým fanouškům novinkové album Hesitation Marks. Naposled se v České republice ukázali v roce 2009.

Již po čtvrté se čeští fanoušci dočkají amerických Nine Inch Nails, jejichž frontmanem a zároveň jediným oficiálním členem je zpěvák Trent Reznor. Ten má na svědomí i směr, kterým se NIN ubírá. Tento zpěvák, skladatel a multi-instrumentalista se od většiny industriálních umělců odlišuje především tím, že píše melodické, klasicky strukturované skladby, které jsou založené především na textech. V nich se odráží temnota lidské duše, osobní problémy, náboženství a témata existenciální. Hudba je často protkána šumem, zkreslením a disharmonií.

Reznorovými aktuálními kolegy jsou Robin Finck, Josh Eustis, Alessandro Cortini, Pino Palladino a Ilan Rubin. Před nimi se však v NIN vystřídalo celkem devatenáct členů. Za 25 let existence Nine Inch Nails stihli prostřídat mnoho žánrů a vydat devět alb. Jejich nahrávky získaly mnoho ocenění; například Pretty Hate Machine, The Downward Spiral a With Teeth jsou platinově ověnčené. Skupina také získala dvě ocenění Grammy a dvě ocenění časopisu Kerrang! za dlouhotrvající vliv na rockovou hudbu. Celková prodejnost jejich alb činí více než 30 milionů po celém světě.

Před Českou republikou zavítají ještě do Francie, Itálie nebo třeba do Rakouska. Na Prahu zaútočí 11. června v pražském Forum Karlín. Vstupenky jsou stále ještě k dispozici za jednotnou cenu 1 290 korun. S koupí ale neváhejte, každým dnem ubývají.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.