Už zítra se na sedmičce koná povinný meeting s Gallon Drunk

Gallon Drunk | zdroj: facebook.com

Nad Strahovem se zítra bude blýskat. Klub 007 čeká unikátní akce. Rozdat si to s Prahou přijede londýnská čtveřice dirty gentlemanů Gallon Drunk. Předskok nezajistí nikdo jiný než tuzemská kytarová legenda, táborští C.

Pokud máte mezery v hudební nauce a potřebujete trochu té přesvědčovací omáčky, abyste vážili cestu na strahovský kopec, máte ji mít. Britská formace snů Gallon Drunk tvoří samá zvučná jména –  zpěvák James Johnston (dlouholetá součástka The Bad Seeds Nicka Cavea), saxofonista Terry Edwards (jinak doma v Tindersticks) a fenomenální bubeník Ian White. Kapela nedávno prodělala menší upgrade personální základny, když přibrala basáka Lea Kurunise, což jí evidentně prospělo. Změna nestárnoucím bardům vehnala takový vítr do plachet, že během krátkého intervalu dvou let od vydání předchozího alba The Road Gets Darker From Here přichází s další deskou. Novinka The Soul of the Hour, která sotva opustila lis, je dalším dílkem do skládanky emocí a surové energie, která na sebe v případě Gallon Drunk bere podobu temného dirty rock‘n‘rollu se vším, co si pod tím dovedete představit. Čerstvý přírůstek do diskografie je sice možná o něco učesanější a líp voháknutej, než mladší bráchové, i na něm je ale stále čitelný rukopis hvězdných rodičů a ve výsledku, coby zdařilý sequel k předchozí studiovce, skvěle zapadá do rodiny.

Zítřejší Sedma bude bez přehánění srdcová pro všechny, kdo si to na koncertech rádi dávají až na dřeň. S Gallon Drunk to ostatně ani jinak nejde. Pokud nevíte co roupama, na Strahově se přebytečné energie zbavíte během prvních pár hrábnutí do kytar a vracet se domů budete nejspíš leda po čtyřech, s chraplákem ne nepodobným tomu Jamesovu. Zvýšenou (nejen) srdeční aktivitu budou jistě vykazovat i samotní Gallons. Před šesti lety si v klubu 007 střihli koncert, který kromě toho, že se echt vydařil, byl posléze vydán jako jejich ofiko live nahrávka. Takové zážitky se nezapomínají, naopak vedou k nostalgickému žhavení paměťových stop. Takže zkrátka,.. bude to velký!

Velikosti večírku notně napomůže i účast táborských Céček, stálic české indie scény, s nimiž během toho všeho paření můžete oprášit vzpomínky na gigs kultovních kapel, kterým v minulosti předskakovaly. A že jich nebylo málo – třebas No Means No, The Album Leaf,  Pleasure Forever nebo Mono. Kdo byl, ví svoje. Kdo nebyl, zítra má možnost zažít další z mnoha koncertů legendy po boku legendy. Na vstupné si nachystejte 300 korun, padesát korun můžete ušetřit při rezervaci, startuje se o půl osmé. Kdybyste to náááááhodou prošvihli, zastihnete Gallon Drunk ještě 28. března v Brně a 29. března v Táboře.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.