V Paláci Akropolis zazní akustický set Natachy Atlas

Natacha Atlas | Zdroj: facebook.com

Další akcí z cyklu Top Of The World bude tentokrát koncert belgické zpěvačky Natachy Atlas. Českým posluchačům se pokusí přiblížit arabskou hudbu.

Hned první listopadový den bude patřit belgické zpěvačce s arabsko-anglickou krví Natache Atlas. Se svým osmičlenným akustickým ansámblem představí českému publiku arabskou muziku. Palácem Akropolis se rozezní poklidné a poetické tóny jazzu a klasicizujícího aranžmá v koncertním provedení.

Znát ji můžete z ethno-trancové kapely Transglobal Underground. Natacha začala nabývat dojmu, že by její hudba měla směřovat jinou cestou. Světová hudba totiž často přeměňuje arabskou muziku na západní a ty původní nejdůležitější prvky pro pochopení arabské hudby tak nezůstávají zachovány. Pro Natachu by tato cesta byla jistě snazší, ale rozhodla se úplně jinak. Chtěla, aby její hudba zněla moderně, avšak bez přeměny podstaty.

Ku pomoci jí byl egyptsko-anglický houslista Samy Bashai, který je zároveň jejím životním partnerem, a indický básník, hudebník a malíř Rabindranath Tagore, pro niž se stal jedním z hlavních inspiračních zdrojů. I přes změnu v hudebním směru zůstává Natachy temperament nezkrocen. Pouze ji fanoušci poznají jinak, než jak jsou zvyklí.

Vstupenky jsou dostupné přímo na pokladně Paláce Akropolis nebo v sítích Ticketpro a Ticketstream za cenu 650 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.