Vítkovicemi v létě zatřesou Rudimental. Premiérově se představí na Colours of Ostrava

Rudimental | Zdroj: facebook.com

Barevný festival Colours of Ostrava, který se uskuteční v termínu od 16. do 19. července v ocelovém srdci Ostravy, přidává do programu londýnskou elektronickou senzaci Rudimental. Ta se v České republice v kompletní sestavě představí vůbec poprvé.

Formaci Rudimental tvoří čtyři producenti a hudebníci z londýnské multikulturní čtvrti Hackney: Piers Agget, Kesi Dryden, Amir Amor a DJ Locksmith. Od vzniku v roce 2010 získali pánové množství cen, mezi nimiž je i prvenství v Brit Awards či Mobo Awards, dále též nominace na Mercury Prize a MTV Europe Music Awards. Se singly Feel the Love (feat. John Newman), Waiting All Night (feat. Ella Eyre) nebo Not Giving In dobyli evropské hitparády a získali platinovou desku za debutové album Home (2013). V jejich muzice se mísí drum’n’bass, soul, funky, pop či r’n’b. Jsou rozhodně tím nejzajímavějším, co současná elektro-popová scéna nabízí. I proto je jejich zařazení do programu Colours of Ostrava velkou událostí.

Islanďanka Björk míří do Ostravy i na Pohodu

Colours of Ostrava 2015 přivítá hvězdnou St. Vincent

,,Kvartet hudebníků upoutal pozornost i tím, že vsadil na spolupráci s do té doby nepříliš známými zpěváky, což už samozřejmě neplatí: John Newman, kterého známe z loňských Colours, a zpěvák Alex Clare, Ella Eyre, Bridgette Amofah nebo Emeli Sandé mají dnes vlastní hvězdné kariéry,” doplňuje ředitelka festivalu Zlata Holušová. V Ostravě se Rudimental představí s trumpetistou Markem Crownem a se zpěváky Bridgette Amofah, Anne-Marie a Thomasem Julesem, tedy v sestavě, s níž loni pokořili Glastonbury!


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).