Vlna Lake Malawi se valí na Brno

Lake Malawi | Zdroj: facebook.com

Britpop v podání kapely Lake Malawi se už nezadržitelně blíží do Brna, kde hodlá rozvířit vody českého mainstreamu svým originálním přístupem a elektrizující atmosférou. 

Albert Černý se po rozpadu kapely Charlie Straight, s kterou zaznamenal v Česku mimořádný úspěch, snaží dostat od svých fanoušků druhou šanci, a to prostřednictvím svého aktuálního projektu Lake Malawi. Hudební principy zůstaly takřka nedotčeny, jen se pozměnilo obsazení a logo tvořící všudypřítomná vlnka. Faktor X v podobě rodáka z Třince ovšem i nadále působí.

Výborná angličtina a snaha o ještě větší osvěžení tuzemské pop music, to vše se nedá upřít. Mezi své vzory uvádějí velikány jako Coldplay, Beck nebo Bon Iver. Právě z textu Bon Ivera si kapela vybrala svůj název a také feeling, který ji výrazně vymezuje oproti zaniklým Charlie Straight. Jak to funguje naživo, můžete okusit v Brně na Flédě, kde kapela odehraje již 12. prosince jeden z koncertů své zimní tour. Charlie Straight se sem vždy velice rádi vraceli, stejně jako jejich fanoušci. Jestli tomu bude stejně i v případě Lake Malawi zřejmě není pochyb.

Před nedávnem kapela vydala svůj druhý videoklip, a to k singlu Chinese Trees, který jistě v tomto pochmurném nečasu přivede na jiné myšlenky, stejně tak jako samotná live show. Celý večírek pak odstartují vítězové YouTube Festu, brněnské duo IAN. Tento projekt kombinující akustickou kytaru a violoncello stojí i sám o sobě za zvýšenou pozornost. Barevnost obou kapel tak dává šanci na harmonický zážitek a energický večer.


Napište komentář