While She Sleeps a Architects se sejdou na společném koncertě ve Foru Karlín

While She Sleeps | Zdroj: teamrock.com

Všichni čeští fanoušci metalcore můžou zajásat – již na konci ledna se v pražském Foru Karlín sejdou hned dvě velká jména tohoto žánru. Půjde o britské kapely Architects a While She Sleeps.

Obě jmenované kapely mají mnoho společného – obě pocházejí z Anglie, obě jsou na scéně něco kolem deseti let a co je nejpodstatnější, obě hrají metalcore. Tento žánr v posledních letech nabírá na popularitě pro svou syntézu tvrdého metalového zvuku (obvykle v rychlejším tempu s využitím dvojitého basového bubnu) a taktéž výrazné melodiky.

Již 25. ledna 2018 se Architects i While She Sleeps sejdou v pražském Foru Karlín, kde bezpochyby všechny posluchače pozvou do nejspodnějšího patra drsného (avšak citlivého) metalcorového pekla.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...