Zapálí si Matty Healy cigaretu i ve Foru Karlín?

The 1975 | Foto: Lidmila Maršálková, Monstermusic

The 1975 je britská kapela, která poslední dobou míří rychle nahoru a s novým albem I like it when you sleep, for you are so beautiful yet so unaware of it sklidila velký úspěch. A v rámci turné k této desce vystoupí 26. června i v Praze.

Matty Healy (zpěv, kytara), Adam Hann (kytara), Ross MacDonald (basa) a George Daniel (bicí) se seznámili na střední škole a hrají spolu už od roku 2002. Ještě před tím, než se The 1975 takto pojmenovali, měli hodně jiných názvů, jako třeba Talkhouse, The Slowdown, Big Sleep nebo Drive Like I Do.

Příběh názvu The 1975 je velmi zajímavý. „Když mi bylo 19, jel jsem na Mallorcu. Jednoho dne jsem prošel kolem překrásné španělské vily, která měla nábytek venku. Začal jsem si povídat s umělcem, který tam bydlel a zůstal jsem tam celý den. Jeho dům byl jako bazar z roku 1960 – originální desky Beatles, podepsané věci od Elvise, fotka jeho s Hendrixem… Dal mi hrozně moc starých věcí. Našel jsem mezi nimi jednu stránku plnou zápisků. Nemohl jsem zjistit, jestli to mělo sebevražedný nebo život povzbuzující záměr. Co mě šokovalo bylo to, že papír byl označen datem „1st June, The 1975“ (tedy 1. června 1975). Použití toho data s „the“ je dokonalý název pro kapelu,“ vysvětluje Matty Healy. Ten je známý tím, že si během koncertů rád zapálí cigaretu nebo se dokonce napije vína.

Tato indie kapela vydala své první EP v roce 2012, ale do povědomí lidí se dostala až prvním studiovým albem The 1975, které vydala v září roku 2013. V roce 2016 vydala druhé, daleko úspěšnější album s názvem I like it when you sleep, for you are so beautiful yet so unaware of it, které se dostalo mezi lidi hity, jako je například Somebody Else nebo The Sound. Nejen tyto, ale i spoustu dalších písní zazní 26. června ve Foru Karlín.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti TicketPro.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.