Debutové album Emmy Smetany naznačuje slibný start kariéry

Emma Smetana | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

Emma Smetana je na české hudební scéně novinkou. Debutové CD What I’ve Done, které nedávno vydala, však dokazuje, že zpěvačka má do budoucna opravdu co nabídnout.

Deska What I’ve Done, vydaná 25. března tohoto roku, je zpěvaččinou prvotinou. Už od prvních skladeb je však poznat, že tvorba Emmy Smetany není a v budoucnu snad ani nebude žádný mainstream. Objevují se zde jak písničky plné energie, tak i zasněné dream-popové skladby o lásce, zpěvačka se také nebojí ani elektronické hudby a francouzských šansonů. Možnost vybrat si tak má každý posluchač.

Nezapře se ani rodinné zázemí – píseň Wall Of Kampa zpěvačka převzala od svého otce Jiřího Smetany, který ji složil jako poctu Johnu Lennonovi. Album oživuje také skladba No Fire, kterou Emma nazpívala se svým přítelem Jordanem Hajem, jehož mistrný zpěv písni dodává na originalitě. Díky pár rokům života ve Francii francouzské skladby Pourquoi a Sans Paris působí ve zpěvaččině podání poněkud přirozeněji, na rozdíl od anglických skladeb, ve kterých je občas stále slyšet český přízvuk.

Jediné větší mínus tohoto alba je to, že zpěv Emmy a celkově atmosféra písní mnohem lépe vyznívá naživo, jak už tomu většinou bývá, a nahrávky znějí v porovnání s živým výstupem mnohem méně energicky a procítěně. Pokud by vás tedy samotná deska nepřesvědčila, stačí zajít na koncert, kde si vás Emma Smetana zajisté získá.

Celé album působí jako jakási ukázka toho, co vše se skrývá ve zpěvaččině repertoáru. A že to rozhodně není klasický pop české scény – zatím posluchačům nabídla pop, dream pop, elektro nebo šansony a troufám si říct, že to ještě není všechno. Máme se na co těšit!

Emma Smetana – What I’ve Done

Emma Smetana – What I’ve Done
Skladby: What I’ve Done, Gramophone, No Fire, Bad Habit, Waiting, Lies, Velvet Dress, Bodylines, Wall Of Kampa, Bound Forever, Babybox, Pourquoi, Sans Paris
Celkový čas: 49:39
Vydavatel: Warner Music
Hodnocení: 80 %


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)