Flogging Molly na nové desce tvrdí, že je život dobrý

Flogging Molly | Zdroj: sfweekly.com

Fanouškům keltského punku jistě není třeba americkou kapelu Flogging Molly představovat. Můžeme ji s klidným srdcem označit jako důstojné pokračovatele těch největších žánrových klasiků The Pogues. Dokazují to i na svém novém albu jménem Life Is Good.

Jistě, nikdo snad ani nečekal, že by se dočkal dalšího nabušeného monumentu, jakými byla první alba Swagger Drunken Lullabies. Banda kolem zpěváka a kytaristy Davea Kinga se ale rozhodně nemá za co stydět. Po deskách jako Float nebo Speed of Darkness se jedná o další poctivý zářez ve vyrovnané diskografii. Názvuky úderného punku jsou tu stále více než zřetelné a o to víc si můžeme vychutnat libé zvuky flétniček a housliček v ryze ostrovních melodiích.

Když se oprostíme od faktu, že nás na desce může sotva co překvapit, jedná se o velmi solidní nahrávku, zejména po poslední (a poněkud rozpačité desce) celtic-punkových kolegů Dropkick Murphys. Na Life Is Good sahá principál Dave King spíše po klidnějších písničkách a akustických barvách jako vystřižených ze zelených kopců a větrných útesů irského ostrova. Neváhá ale sáhnout ani po údernějších dupačkách, na tomto albu budiž příkladem hlavně The Hand of John L. Sullivan, ke které navíc vyšlo povedené lyric video.

Flogging Molly – Life Is Good
Skladby: There’s Nothing Left Pt. 1, The Hand of John L. Sullivan, Welcome to Adamstown, Reptiles (We Woke Up), The Days We’ve Yet to Meet, Life Is Good, The Last Serenade (Sailors and Fishermen), The Guns of Jericho, Crushed (Hostile Nations), Hope, The Bride Wore Black, Until We Meet Again
Celkový čas:
44:20
Vydavatelství: Universal Music LLC
Hodnocení: 75 %


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 124 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...