Jen světový zvuk Bros ‘n’ Beasts na desce Living in the Now nestačí

Bros 'n' Beasts | zdroj: bandzone.cz

Tuzemská kapela Bros ‘n’ Beasts vydala druhou studiovou desku s názvem Living in the Now. Velký počet kladů je bohužel vyrovnán stejným počtem záporů. I tak jsou ale z této desky cítit velké ambice.

Skladba Dark Star startuje album Living in the Now kapely Bros ‘n’ Beasts velmi horlivě a svižně. Svěžím mixem indie-rocku a popu nabitá skladba předznamenává zábavu světového zvuku. Stejně tak následující songy za ní nezaostávají. Díky původní americké národnosti zpěváka Scotta De Castra (dříve v TBA) tak disponují texty čistou angličtinou. I tento fakt ovlivňuje první dojem z poslechu, kdy vás možná udiví, že kapela Bros ‘n‘ Beasts je vlastně česká. Dalším kladem je také schopnost vyniknutí jednotlivých nástrojů – každý z nich je perfektně slyšet a i přes to je zvuk velmi celistvý.

Nicméně, právě doprovodná elektrická kytara hraje v některých skladbách jakýmsi podkresem, který sice napomáhá melodičnosti skladeb, ale paradoxně pohlcuje celý koncept a působí skoro až otravně. Čím hlouběji prostupujete osmi nahrávkami, tím více vystupuje fakt, že tak jako se na začátku motor Living in the Now rozduněl, tak nyní vlastně jede stále na ten stejný volnoběh. Že už nějakou dobu vládne bezvětří, které pojí jednotlivé skladby do jednoho stereotypu. Samozřejmě jsou výjimky, a lá skladba Nineteen Eighty Four, jež patří k těm nejpovedenějším, nebo On Your Life. A za zmínku rozhodně stojí i obal alba.

Na druhou stranu,  to všechno, co příliš nefunguje na nahrávce, to by mohlo opravdu skvěle fungovat na pódiu. Jak bylo řečeno, kapela Bros ‘n‘ Beasts má zvuk světového formátu, ale její skutečný potenciál jako by ještě číhal za rohem a potřeboval několik měsíců či několik let k tomu, aby byl přemluven k vystoupení.

bros n beastsBros ‘n’ Beasts – Living in the Now

Skladby: Dark Star, Blackstage Girl, Backyard, Punk, Nineteen Eighty Four, Living in the Now, This is You, Only Your Life

Celkový čas: 30:00

Vydavatel: Bros ‘n’ Beasts

Hodnocení: 60%


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.