Na nové desce Eddie Stoilow chybí zásadní hit

Na počátku května spatřila světlo světa nová deska kapely Eddie Stoilow. Ovlivněna vesmírnou tématikou dostala název po největší planetě sluneční soustavy.

Na novém albu si kapela Eddie Stoilow dala záležet, vznikalo tři roky, avšak přesto na první poslech příliš nenadchne. Kde se stala chyba? V době, kdy rádiím vládne pop, chytlavé melodie a jednoduché zpěvné refrény se zkrátka kapela ztrácí. Jupiter ovládá celkem jedenáct dosti jednotvárných skladeb, z nichž na počátku hraje dvouminutové intro a závěrem floydovská instrumentálka. Ta byla na desku zařazena jako pocta kapele Pink Floyd.

Ještě dříve, než Jupiter vyšel, byla do éteru vyslána píseň Sun Is Shining, na kterou si posluchači už tak nějak zvykli. V podobném znění jsou na albu ale další songy, a to působí při poslechu poněkud nešťastně. K příjemné změně se dostáváme až v polovině se skladbou Alien, na níž vyniká sympatická akustická kytara. Pro koncerty pak mají dobrý potenciál písničky January nebo Hey Man oplývající rytmem, jenž nutí pohupovat se v kolenou. Od osmé skladby jakoby se album přetočilo zpět, na první půlku a jede si opět tu svou rutinu.

Jupiter je sice největší planetou sluneční soustavy, avšak Jupiter kapely, jejíž vznik se datuje k roku 2003, se nejlepším počinem nestal. Na desce zásadně chybí jakási pomyslná atmosférická bouře v podobě hitu, jenž by novou desku ozvláštnil a charakterizoval. Ještě jednu šanci ale Jupiteru dám a to naživo na podzimním turné.

Eddie Stoilow - Jupiter
Eddie Stoilow – Jupiter

Eddie Stoilow – Jupiter

Skladby: In 2.0.1.6., Sun Is Shining, Hey Man, Jupiter, Beautiful Wonderful, Alien, January, 1980, Coming Home, Calling You Back, P.F
Vydavatel: Warner Music
Celkový čas: 35 min
Hodnocení: 60%

 

 


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.