Queens of the Stone Age vydali víc než jen průměrnou řadovku

Queens of the Stone Age | Zdroj: nme.com

Jsou to již dlouhé čtyři roky, co americké královny stoner rocku vydaly své poslední album s názvem Like Clockwork. Nyní konečně přišla novinka a jedná se o skutečně výživnou směsku.

Američtí Queens of the Stone Age se žánrově drží ve stoner rocku – tvrdé a syrové kytarové muzice. Po bokovce principála Joshe Homma, v podobě spolupráce na poslední desce Iggyho Popa, jsme se po čtyřech letech dočkali nové desky. Jmenuje se Villains a dá se říci, že se velmi povedla.

Samotný začátek alba je tak trochu atmosferické ticho před bouří, ovšem poté se rozjede báječná série písní, která rockuchtivého posluchače chytne a jen tak nepustí. Nejedná se o žádnou depkařinu, jakou by mnozí od Queens očekávali, místo toho si pro nás Homme a jeho banda připravili šťavnaté rockové pecky, které by se spíš, než do sluchátek osamělých duší, hodily na rozjetou rockovou párty.

Platí to zejména u dynamické a šlapavé The Way You Used to DoHead Like a Haunted House nebo The Evil Has Landed, ačkoliv by to mnohý podle názvu nečekal. Samozřejmě se to ale neobejde ani bez nějaké té melancholie, na této placce hlavně v případě závěrečné Villains of Circumstance.

Queens ovládají své nástroje bezmála virtuozně, v kompozicích jim nechybí originální nápady a navíc si drží svůj typický zvuk v harmoniích syrových a drsných kytar. Villains určitě přečkají víc než jednu sezonu.

Queens of the Stone Age – Villains

Skladby: Feet Don’t Fail Me, The Way You Used to Do, Domesticated Animals, Fortress, Head Like a Hounted House, Un-Reborn Again, Hideaway, The Evil Has Landed, Villains of Circumstance
Celkový čas: 48 min
Vydavatelství: Matador Records
Hodnocení: 75 %


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...