Seafret na albu Most Of Us Are Strangers dávají průchod emocím a svěřují se s událostmi, které jim změnily život

Seafret - Lucerna Music Bar, 2020 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Duo tvořené Jackem Sedmanem a Harrym Draperem se dalo dohromady teprve v roce 2015 a debutové album Tell Me It’s Real vydalo hned o rok později. Nyní světlo světa spatřila jejich druhá deska s názvem Most Of Us Are Strangers, na které Seafret neskrývají emoce a sdílí s posluchači zásadní životní události.

Z první desky Tell Me It’s Real bylo cítit, že Jack a Harry začínají od nuly, poznávají se, užívají si lehkých tónů a postupně udávají směr, jakým se chtějí do budoucna vydat. Most Of Us Are Strangers je přesným opakem, na němž se Seafret neschovávají, na rovinu vylévají emoce, příběhy a slouží jako otevřená zpověď kapely. Tématika alb však není jediným rozdílem mezi jejich dvěma výtvory a perné chvíle tentokrát zažili také při nahrávání.

Rozhovor: Seafret: Nahrávání desky Most Of Us Are Strangers omezoval termín porodu. Měli jsme na to jen sedm týdnů

Již na první poslech je zřejmý vývoj kapely, která na Most Of Us Are Strangers přidala obsahově, ale také instrumentálně na intenzitě. Úvodní skladba Most of Us Are Strangers byla zveřejněna již začátkem ledna tohoto roku a jasně dává najevo, v jakém duchu se ponese celá deska. Na empatický singl o duševním zdraví a zastírání emocí navazuje song Be My Queen, který je odlišný od klasické tvorby Seafret. Ten se skládá z hbitých tónů, složitější hudby, naléhavého textu o lásce a je jako pastva pro uši.

Ve stejně svižném tempu pak pokračují skladby Why Do We Stay a Magnetic, na které naváže balada Girl I Wish I Didn’t Know, skrze níž se britské duo (byť není známo, jestli Jack, nebo Harry) loučí s láskou svého života. Love Won’t Let Me Leave pak pokračuje ve vyprávění textu o zlomených srdcích a zvrat tohoto pomyslného příběhu přichází v podobě skladby Monsters. Důrazné kytarové tóny, vokály s neuvěřitelným rozsahem, syrové emoce mísící se s vášnivou lidskou náturou, a to vše okořeněné špetkou popového vibes. Právě proto se pak Monsters stává třešničkou na dortu tohoto alba.

Deska Most Of Us Are Strangers zakončená tajemnou baladou Lie To Me, zádumčivou Loving You a skladbou Unbreakable se Seafret opravdu vyvedla. Emotivní texty proložené melancholií a výbušnými vyvrcholeními zaujmou na první dobrou a prezentují vývoj kapely, která se za poslední čtyři roky posunula svižným tempem kupředu.

Seafret – Most Of Us Are Strangers

Skladby: Most Of Us Are Strangers, Be My Queen, Why Do We Stay, Magnetic, Girl I Wish I Didn’t Know, Love Won’t Let Me Leave, Monsters, Lie To Me, Loving You, Unbreakable
Celkový čas:  35 min.
Vydavatelství: Seafret

Hodnocení: 92 %


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 110 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.