Sweet Leopard na nové desce balí osmdesátky do moderního kabátu

Sweet Leopard | Foto: Jiří Matýsek

Ostravská glam-rocková formace Sweet Leopard vydala nové studiové album Horny House a již příští rok s ním vyrazí na tour. S čím parta na druhé desce přichází?

Horny House je po předchozí Shock me! Thrill me! Love me! už druhým full-length počinem mladé kapely a je vidět, že za tu dobu glam-rockeři rozhodně nezaháleli. Na albu, jež vyšlo 26. listopadu, působí Sweet Leopard oproti předchozí desce o něco rozvážněji. Zároveň se s tvorbou dostali na vyšší level, a to jak ohledně hudby, tak i textově.

Deska obsahuje jedenáct skladeb, z nichž je jedna uváděna jako bonusová. Najdeme mezi nimi všehochuť, počínaje od jasných rockových pecek, přes lehce progresivní kousky až po pomalejší balady. A ostatně už dvojice skladeb, kterými album začíná, rozhodně zabaví.

More Than God a Fairytale jsou jako výboj energie a doslova určují rock’n’rollovou atmosféru celého poslechu. Po nich však následuje mírné zklamání v podobě Heart Of Stone. Ta je až zbytečně moc roztahaná, už po chvíli začne působit dosti monotónně a ani akustický part ke konci to nezachrání.

Naštěstí tuto nemilou skutečnost výborně napravuje hned další song I Don’t Wanna See You Again, ke kterému kapela vydala i videoklip, který spolu s šestou skladbou Look Of Love, kandidují na hit desky. Další jasnou glam-rockovou peckou je píseň H.F.P. Ta, jak svou kontroverzností, tak drivem, skvěle doplňuje předchozí baladu Princess Of Decadence a osmdesátková jízda pokračuje.

Rozbouřené vody rock’n’rollu pak ke konci lehce klidní dvojice Night Of Gold a Under Stars, ještě navíc s bonusovou Burning Love.

Mnozí by při hodnocení desky, jež si bere příklad ze stylu původně z osmdesátých let, použili porovnání s nejslavnějšími kapelami té doby. To ovšem u Sweet Leopard nelze, neboť ačkoli jejich hudba nese prvky, které ve svých písních používali třeba Aerosmith či Mötley Crüe, tato čtveřice z Ostravy si na nové desce definovala svůj vlastní zvuk, se kterým věrohodně přenáší tehdejší slávu glam-rocku do moderní doby.

Přestože pak během deseti, respektive jedenácti stop posluchač narazí na některé slabší články, albu jako takovému to na poslouchatelnosti výrazněji neubírá a Leopardi mají nač být hrdí. Podařilo se jim vydat desku, která působí jako plnohodnotný celek a rozhodně nenudí.

Horny House si můžete zakoupit buď kontaktováním kapely na e-mailové adrese sweetleopard@email.cz, či osobně na koncertě. Jejich seznam naleznete na Bandzone profilu kapely.

horny-houseSweet Leopard – Horny House

Skladby: More Than God, Fairytale, Heart Of Stone, I Don’t Wanna See You Again, Chicks For Money, Look Of Love, Princess Of Decadence, H.F.P., Night Of Gold, Under Stars, Burning Love
Celkový čas: 46 min
Hodnocení: 80 %


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 283 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.