Američtí Cigarettes After Sex včera potěšili vyprodanou Flédu

Greg Gonzalez, Cigarettes After Sex | Foto: Anna Zálešáková

V brněnském klubu Fléda se včera v rámci svého velkého turné zastavili Cigarettes After Sex, představitelé specifického žánru ambient pop.

Hudba závislá na zvukových texturách stejně významně jako na melodii, zpěv, skrze který jsou slyšitelné výdechy a nádechy zpěváka a který doplňují kytarové efekty a syntezátory. Takto je popisován ambient pop, žánr, jenž Cigarettes After Sex včera předvedli brněnským divákům.

Na jejich koncertech se neskáče a netancuje, diváci se pouze nechávají unášet melancholickými zasněnými melodiemi, s kterými se sžívají a zapomínají na všechny starosti. A přesně takhle vypadal i jejich brněnský koncert.

Ten začal písní K., po které pokračovaly další známé songy jako I’m a Firefighter nebo Dreaming of You, ale také i ty, které teprve vyjdou na připravovaném albu. Z těch Cigarettes After Sex zahráli například Flash, pozitivně laděnou Sunsetz, při které začali diváci máchat nad hlavami zapalovači, nebo Apocalypse. Nemohli vynechat ani největší hity jako Affection nebo Nothing’s Gonna Hurt You Baby.

Bylo vidět, že si muzikanti skutečně koncert užívají, melodie prožívali stejně jako diváci, na které přenášeli mírně ospalou, ale příjemnou atmosféru.

A to se jim určitě povede i zítra v pražském klubu Roxy, který je jejich další zastávkou. A pokud jste Cigarettes After Sex nestihli a nestihnete je ani zítra, můžete si alespoň počkat na jejich nové album. To vyjde 9. června a již teď ho lze předobjednat na Amazon music, iTunes nebo Google Play.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 121 Článků
Jsem z Vyškova, ale momentálně se nacházím převážně v Brně, kde studuji žurnalistiku a filozofii. Hraji na bicí a miluji hudbu. Hlavně starý klasický rock, ale i alternativní britskou scénu. Strašně ráda chodím na koncerty a festivaly a život bez hudby si neumím představit.