Android Asteroid si to udělali hezký i v Lucerně

Android Asteroid | Zdroj: facebook.com

Poslední adventní středa v Lucerna Music Baru patřila Android Asteroid, které do Prahy přijeli podpořit jejich dva koučové, DJ Vadim a Yarah Bravo, aby společně představili výsledek své spolupráce. Pár postřehů z předvánoční Lucerny naleznete zde.

O úspěších malého českého zázraku Android Asteroid v londýnském nahrávacím studiu Abbey Road, odkud si kapela nedávno přivezla památku v podobě živé verze jejich studiové desky, jsme vás informovali již v pozvánce na koncert. Pokud jste dorazili, dobře jste udělali, v opačném případě litujte a vezměte na vědomí, že Android Asteroid odehráli na pět hvězdiček!

Na svém prosincovém koncertě Android Asteroid předvedli, jaká neskutečná chemie v kapele funguje, a dali ochutnat, jak to zhruba mohlo při nahrávání v Abbey Road probíhat. Ukázka to byla o to autentičtější, že Android Asteroid dorazili podpořit dva zásadní lidé, kteří s nimi byli u toho, DJ Vadim a rapperka Yarah Bravo. Kromě nich přišel také úctyhodný počet milovníků dobré hudby, kteří Lucerna Music Bar důstojně zaplnili. Bylo znát, že mezi příchozími byli bohatě zastoupení přátelé a známí kapely, což dodalo celému večeru na vřelosti a jistému osobnímu rozměru.

Hrát se začalo kolem půl desáté večer, kdy pódium Lucerny zaplnila muzikantská sestava snů ve složení Annamaria D‘Almeida – zpěv, Lukáš Martínek – kytara, Marta Minárik – basa, Viliam Béreš – piano, Jan Steinsdorfer – synťáky, Tomáš Konůpka – bicí a Miloš Dvořáček na perkuse, kterou nebylo, jak podotkl zpěvák Jan Pospíšil, vzhledem k vytíženosti všech členů vůbec snadné dát dohromady. Jak náročný to byl úkol, dokládá i fakt, že v Praze Android Asteroid naposledy zahráli na United Islands, tedy víc jak půl roku nazpátek.

Bez velkých řečí okolo odstartovali Android Asteroid svůj set úvodním trackem z jejich debutového alba Higher, který patří k nejvýraznějším písničkám. Lucerna se okamžitě rozhoupala do rytmu a už se nezastavila. Android Asteroid sázeli jednu věc za druhou, následovaly skladby No Beginning, Blame Then/Flip It, I Don’t Mind, Marlene a další. Na výřečnosti sice nepřidali ani postupem večera, stačilo se ale jen podívat do tváří Honzovi Pospíšilovi a Anně Almeidě, kterým nezmizel úsměv ze rtů ani na chvíli, a bylo jasné, že tady žádná slova nejsou zapotřebí. Android Asteroid na prkna Lucerny evidentně dorazili plní zážitků, nakažlivě pozitivní energie a obojího měli na rozdávání.

Poklidným tempem postupně odehráli celou desku, což v přepočtu znamenalo deset písniček. Za jiných okolností by taková porce muziky asi těžko někomu stačila k uspokojení. Tím spíš, že konec jejich čísla přišel v tom nejlepším, tedy krátce poté, co vysekli asi jejich největší pecku Surrounded. V případě Android Asteroid ale tahle nálož svým způsobem byla tak akorát. Díky stejnorodé, místy lehce meditativní náladě všech písniček by při delším setu, zvlášť u přepracovanějších jedinců, mohlo dojít ke ztrátě pozornosti v důsledku prvních známek únavy. A to by bylo škoda.

Android Asteroid po Surrouded přidali ještě Blue Bird, poděkovali všem, rozloučili se a vyklidili prostor pro své dva hosty. Jakmile dohráli, téměř plynule je vystřídali DJ VadimYarah Bravo a spolu s nimi došlo na stage ke kompletní změně energie. Po relaxu s Android Asteroid opanoval Lucernu čistokrevný hip-hop. Yarah Bravo, mrňavá jezinka s copánky skoro až na zem, vtrhla na pódium a pustila se do rapování na plný plyn. DJ Vadim jí k tomu zdatně sekundoval.

Rozjezd druhé fáze večera byl hodně rychlý, odezva ze strany publika na sebe však nechala chvíli čekat. Část Lucerny, která přišla podpořit výlučně Android Asteroid, se rozprchla, část se odebrala za zábavou na bar a pod pódiem zůstali pařit jen fanoušci téhle dvojky spolu s početnou bandou zvědavců. DJ Vadim a Yarah dohromady působí tak trochu bizzare. Nejste-li zrovna fanda do hip-hopu, je potřeba se na ně naladit, abyste si jejich show dokázali správně užít. V prostředí třeba takového Hip Hop Kempu, který Yarah během jejich čísla sama vzpomenula, byste naskočili na jejich vlnu nejspíš okamžitě, v Lucerně to ale zkrátka chtělo chvíli času.

Netrvalo příliš dlouho, než Yarah brilantním rapováním a nenucenou komunikací s publikem atmosféru zkonsolidovala a prostor pod pódiem se opět začal zaplňovat. Když nálada konečně dostala na obrátkách, Yarah opustila mikrofon a nechala Vadima, ať se na stagi chvíli činí sám. DJ Vadim nehrál vůbec špatně, jeho one man set byl příjemným zvolněním a lidé se bavili dál. Málo platné, s Yarah Bravo to ale byla tak nějak větší sranda. Když Yarah publiku zhruba po dvaceti minutách položila řečnickou otázku, zda se může znovu připojit k Vadimovi, Lucerna jí přivítala bouřlivým potleskem.

Kdo si na začátku myslel, že Yarah rapuje, jak nejlíp to vůbec jde, byl na omylu, protože po pauze se její hvězda měla teprve rozzářit. Co song, to pár hlášek od srdce na úvod, úsměvy, vyznání lásky fanouškům, Praze a Čechám, které nezůstaly neoplaceny. Yarah si zkrátka umí publikum získat. Nepochybně nejsilnějšími momenty závěrečné etapy večírku byly pecky Fire a Push, při kterých Yarah bez většího hecování zvedla ruce všech vysoko nad hlavu. Tancovalo se a sborově skandovalo ,,tlač” jako o život. Když Yarah poté, co odvyprávěla historku o setkání s Manu Chaem, vysekla další hitovku celou odzpívanou v perfektní španělštině, všechny si definitivně omotala kolem prstu. Jak set vygradoval na maximum, vytáhla pár nejvýraznějších tanečníků k sobě na pódium a až po společném tanečku přišlo definitivní finále. Nebyl to ale vůbec smutný konec. Yarah s Vadimem se loučili s úsměvem na tváři a se slibem, že se zase vrátí. Vzhledem k tomu, že u toho byli dost přesvědčiví, myslím, že je můžeme v Čechách zase pomalu začít vyhlížet.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.