Anthony B ukázal Praze zač je toho reggae

Anthony B na Rock for Church(ill) 2014 | zdroj: Vojta Baroch, Monstermusic.cz

Po celé republice padaly teplotní rekordy a všichni fanoušci reggae si našli důvod proč. Jamajčan Anthony B přivezl 12. listopadu kus svého kraje do Lucerna Music Baru.

Datum 12. listopadu mělo ve svých diářích a kalendářích zvýrazněno mnoho obdivovatelů reggae a dancehallu. Anthony B totiž v Česku vůbec poprvé předvedl svou klubovou show. Tuzemští fanoušci už ho mohli vidět na několika letních festivalech, ale klasická klubovka ještě neproběhla. I to bylo lákadlem pro všechny návštěvníky. A fakt, že toto byla Anthonyho poslední evropská show, přitáhl také mnoho návštěvníků z ciziny. Proto byla slyšet v klubu angličtina, španělština i další evropské jazyky. Lucerna Music Bar sice nebyl totálně vyprodán, ale nebyl ani prázdný. Prostě takový ten koncertní ideál, kdy máte kolem sebe trochu prostoru pro své taneční kreace, ale zase si nepřipadáte, že jste v klubu sami.

Celou večerní show odstartovalo DJské duo, které se svým mixem reggae a dancehallu snažilo rozproudit dav. Moc lidí nereagovalo. Změna přišla, když nastoupili předskokani před RDX. Dvě lehce oblečené slečny zaujaly pánské osazenstvo díky svým tanečkům a po svém vystoupení tak sklidily velký aplaus. Nastupující RDX rozjeli dancehall jak se patří a dav pod pódiem se pěkně rozehřál. Když společně s RDX vystoupily i sličné tanečnice, návštěvníci si show užívali naplno. Blížila se jedenáctá hodina večerní a sál doplnili i fandové, kteří doposud okupovali zdroje zlatavého moku či koktejlových drinků. Doprovodná kapela a zpěvačky rozjely dlouhé intro a Anthony B rázem přiběhl na stage i se svou miniholí.

Během vystoupení zazněly ty nejznámější skladby, jako jsou World A Reggae Music, Time To Have Fun a mraky dalších světoznámých hitů. Zazněly i ty méně známé, ale výraz všech návštěvníků dával tušit, že i kdyby Anthony nezahrál své hitovky, všichni by odcházeli i tak spokojeni a dobře naladěni. Jak to bohužel bývá, když se člověk dobře baví, čas utíká extrémně rychle. Nebylo tomu jinak ani na této akci. Anthony zahlásil, že se blíží poslední písně.

Všechno jednou začíná, všechno taky jednou končí. Lidé se pomalu rozutekli do svých domovů. Cestou však bylo vidět, jaký je rozdíl mezi klasickým cestujícím a osobou, která jela z vystoupení Anthonyho B. Normální uživatel MHD se tvářil kysele, za to milovník reggae rozdával po MHDčku úsměvy. A to je jeden z těch krásných důvodů, proč vlastně na tyto koncerty chodíme.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.