Architects ve Foru Karlín: Plameny, strhující vizuální show a peklo na pódiu i v hledišti

Architects - Forum Karlín 2019 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Architects se vrátili do Fora Karlín skoro přesně rok po loňském vystoupení a opět šlo o dechberoucí podívanou. Skvěle připravená show byla doplněna o energické nasazení britské pětice i jejich fanoušků, ale svou daň si vybraly zvukové podmínky.

Architects si se sebou přivezli hardcore punkové uskupení Beartooth a metalcoreové Polaris, a taková sestava zaručila, že se kde kdo snažil dostat do Karlína včas. Při jejich vystoupení pak bylo naprosto jasné, že by o takový support stála spousta jiných velikánů. Polaris totiž během dvacetiminutového setu bez problémů vyburcovali publikum například k circle pitu.

Fotoreport: Architects, Beartooth a Polaris, 31. 1. 2019, Forum Karlín, Praha

V tom pokračovali i Beartooth, kteří měli v hledišti slušné zastoupení fanoušků, takže se mohli ještě o něco víc rozjet a dosyta si užívat pogující Forum Karlín. Do setu zařadili i sólo na bicí, ale nejvíce se samozřejmě pařilo na hit In Between. Frontman Caleb Shomo pak nechal zaznít potlesk pro Polaris a následně pro Architects, protože dle jeho slov dělají nyní „bezkonkurenčně nejlepší metalové show.“

Recenze: Architects se na Holy Hell vyrovnávají se ztrátou klíčového člena. Na kvalitě jim to ale neubralo

Když přišla na stage hlavní metalcoreová kapela večera, nejednomu fanouškovi se s úvodní písní Death Is Not Defeat zastavil dech. Prvním řadám bohužel doslova, protože pod pódiem okamžitě nastala pořádná tlačenice. Podobné peklo panovalo v publiku po celé vystoupení, kterému vládl vyvážený a našlapaný set skladeb Architects.

Holy Hell tour ale skrývala mnohem víc než jen nadupaný set. Propocené fanoušky z mosh pitu například ještě grilovaly plameny. Zároveň byl včerejšek i velmi strhující po vizuální stránce, protože při vystoupení doplňovaly kapelu nejrůznější světelné efekty. Písním jako A Match Made In Heaven nebo A Wasted Hymn dodaly tak ještě silnější atmosféru, než jakou už samy o sobě mají. Závěr by ale ani žádnou atmosféru navíc nepotřeboval, protože poslední skladby Gone With The Wind a Doomsday vyvolávaly jak touhu vydat ze sebe poslední zbytky energie, tak pro leckoho i dojetí.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Nezapomenutelné desky, které v roce 2019 oslaví už 10 let

Asi si však někteří fanoušci vzpomněli na loňský koncert, protože ten se tehdy skloňoval často v souvislosti se špatným zvukem. Architects jsou sice tak charismatickou kapelou, že to možná spousta včerejších návštěvníků přešla bez větší frustrace, ale zvuk bezpochyby sehrál nelíbivou roli i tentokrát. U některých skladeb to bylo poznat méně, u songů jako Royal Beggars, kde toho opravdu z kytar moc slyšet nebylo, naopak více.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 8 kapel, které se nebojí opřít do politiky

Nehledě však na cokoliv, co mohlo kazit dojem z koncertu, se diváci nedali zahanbit a neutuchající energií a častým vyvoláváním „Architects“ dávali kapele najevo svou obrovskou náklonnost. Zpěvák Sam Carter také proto zmínil, že je Praha zatím jedna z nejlepších zastávek na tour. Architects by se tady opravdu mohli cítit jako doma, protože ač se na show pokazí cokoliv, fanoušci je budou dál bezmezně milovat. Tato metalcoreová pětice si to totiž doopravdy zaslouží.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 225 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz