Charli XCX neovládla Prahu ověřenými hity. V Roxy vsadila na čerstvou desku

Charli XCX - Roxy, 2019 | Foto: Lukáš Matoušek, MonsterMusic

Na svou první headline show v České republice přijela Charli XCX do klubu Roxy s nejnovějším studiovým počinem. Pražský koncert se sice nevyprodal, zpěvačka ale všem ukázala, proč je nyní považována za jednu z nejvlivnějších popových umělkyň na scéně.

Jako support vystoupili Dorian Electra se svým debutem Flamboyant. S tím už byla podle ohlasů v publiku část návštěvníků dobře seznámena, takže fanoušci této vycházející hvězdy se očividně najdou i u nás. O to živější atmosféra při rozehřátí na hlavní aktérku večera panovala.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kolaborace, upřímnost nebo kritika hudebního průmyslu aneb Proč nyní Charli XCX a Tove Lo dominují na popové scéně

Charli XCX nepotřebovala profláklé hity – z úspěšného alba Sucker například nezazněl ani jeden song. Bohatě si vystačila s novou deskou, která v září vyšla pod jednoduchým názvem Charli. Z té jsme slyšeli v Roxy úplně všechny písně, přičemž v rámci základního setu ji narušily pouze skladby I Got It a Vroom Vroom. Ač nedostatek starších songů určitě některé dlouholeté fanoušky zamrzel, sázka na novou desku se vyplatila. Aktuální počin v sobě skrývá plno energie i jemnějších pasáží a Charli je dokázala dobře rozdělit, aby celý večer ladně utíkal.

Fotoreport: Charli XCX a Dorian Electra, 14. 11. 2019, Roxy, Praha

Houževnatost na pódiu se anglické rodačce nedá upřít, nutno ale podotknout, že klidnější momenty, z nichž vyčnívaly zejména White Mercedes a Official, rozhodně nezaostávaly za zbytkem show. Do přídavků ale Charli XCX přece jen něco ze starších hitovek přidala. Zazněla skladba Boys a populární I Love It, kterou nahrála s Iconou Pop. A nakonec ještě v písni 1999 zazpívala o tom, jak by se chtěla vrátit do devadesátek, což byl zároveň poslední chybějící článek z nejnovější desky.

Čtěte také: Česká premiéra Tove Lo byla plná energie. Koncert zapadl i do festivalové nálady Prague Pride

Charli XCX dala od prvního songu Next Level Charli jasně najevo, že celé představení utáhne sama, a tak jí k tomu pomáhala pouze světelná show, do které patřila i obrovská krychle na pódiu. Menší vytržení z této one woman show přišlo při skladbě Shake it, při níž Charli na stagei hostovali i další tanečníci. Jinak bylo ale naprosto zřejmé, že si zpěvačka udržela pozornost publika v Roxy po celých devadesát minut koncertu a nepotřebovala k tomu ani spoustu svých největších ověřených hitů.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 227 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz