Chris Rea přivezl do Prahy kytarový zážitek

Chris Rea | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

Chris Rea se po dvou letech vrátil do České republiky a odehrál bezmála dvouhodinový koncert v pražské O2 areně. Nerozhodila ho ani utržená struna. 

Kytarista Chris Rea přijel ve čtvrtek 30. října do Prahy se svou doprovodnou kapelou v rámci The Last Open Road Tour. O2 arenu sice zdaleka nenaplnil, pořadatelé mluví o návštěvnosti kolem 3000 návštěvníků, ale právě díky tomu vystoupení působilo komorněji. Kulisy pódia byly divadelně laděny do jednoho stylu – kytara. Skromné osvětlení a doprovodná projekce s hudbou vyzařovaly takový až skoro romantický zážitek. Hvězda se nezdržovala žádnými řečmi směrem k divákům a koncert tak celkově dosti ubíhal.

Foto: Chris Rea, 30. 10. 2014, O2 arena, Praha

Chris Rea zahrál a svým chraplákem zazpíval nejznámější skladby, jako Road To Hell, Julia, Come So Far, Yet Still So Far To Go nebo Looking For The Summer. Každou z nich okořenil řízným a melodickým sólem; u písničky Stony Road to dokonce rozjel tolik, že si na kytaře utrhl strunu, což ho ale samo sebou nijak nerozhodilo. Doprovodná kapela ho skvěle doplňovala, zejména druhý kytarista a dvě vokalistky. Rea se rozloučil závěrečnou skladbou Let’s Dance. Na některých fanoušcích bylo vidět, že by se nejraději pustili do tance. Chrise Reu tedy alespoň nakonec poctili potleskem ve stoje, a to za znění nahrávky Only To Fly. ,,To byl jeden z nejlepších koncertů, na kterém jsem byl, ne-li nejlepší,‘‘ líčil dojmy jeden z odcházejících diváků.

Chris Rea odehrál téměř dvouhodinový skromný a komorní koncert, během kterého zazněly téměř všechny jeho hity. Velkým plusem pro fanoušky byla možnost zakoupení exkluzivního flash disku ve tvaru Reovy kytary, na které byl nahrán záznam z vystoupení.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.