Cocotte Minute si na Rude Boys Rallye Tour připravili další skvělou show

Cocotte Minute, LMB 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Cocotte Minute loni Lucerna Music Bar vyprodali a včera na stejném místě rozpoutali další zběsilou jízdu. Nechyběla ohnivá show, akrobacie a rozhodně ani divoký kotel na parketu. 

Akci započala mladická čtveřice z Arizony už před osmou hodinou. Čistě ženská punk-rocková kapela Doll Skin se českému publiku ukázala na půlhodinový set. V něm kromě svých živelných songů zpěvačka Sydney Dolezal pochválila evropské zákony, díky nimž může pít alkohol, nebo taky musela povolávat ochranku na opilého diváka. První koncert Doll Skin u nás tedy se vším všudy.

Fotoreport: Cocotte Minute, Pio Squad a Doll Skin, 1.3.2018, Lucerna Music Bar, Praha

Poté nastoupil za djský pult J-Kid, člen rapového uskupení Pio Squad. Svým mixem zabavil klub na pár desítek minut a pak už se k němu přidal Del. Ten nejdřív prokázal, že kromě rapu umí obstojně i na kytaru a poté se k němu přidali i zbývající členové skupiny, Efko a De Puta Madre. Pio Squod se sice snažili svými songy a komunikací s publikem rozvířit klub, bylo ale vidět, že většina lidí čeká až na nástup Cocotte Minute. Věci z posledního alba, jako Děláme všechno proto, abychom se měli líp nebo Tanec na hrobech tak působily jen na menší část klubu.

Diváky zčásti obměkčil až nástup Martina Zellera (zpěváka CM) na stage, který se na chvíli k Pio Squad připojil. Spolu s ním odehráli své starší hity, Chvátám a Chtěl Bych. Potom ještě přišlo očekávané spojení obou kapel v nedávno vydaném singlu Rude Boys Rallye.

Na hlavní show večera se pak moc dlouho nečekalo, přesně v deset už byli Cocotte Minute na značkách a úvod rovnou napálili songem Bordel. Se slovy „udělej bordel, bordel udělej“ fanoušci neváhali ani chvíli a bordel skutečně začal, ještě víc podpořený dalším zběsilým songem Nazdar. Věci z nového alba Rituál, kmen a srdce a kmen pokračovaly se stejně pozitivním diváckým přijetím. Zejména Srdce a Punk off Kha rozpoutaly skvělé peklo, které Martin Zeller ještě víc hecoval mezi songy komentářem, že tohle nejsou taneční. Podobných vtipných průpovídek jsme se samozřejmě ještě dočkali, rozhodně to ale nebyl jediný doplněk hudebního představení.

Čtěte také: Cocotte Minute: Potřebujeme děsit Miloše, jinak obroste lišejníkem  

Od počátku koncertu až do konce nás provázely vizuály, které se s každou další skladbou měnily. Kromě toho, na singl Zapal, který vyšel před pár týdny, se v klubu skutečně oteplilo. Nejen, že v pozadí hrály na plátně oslnivé plameny, na pódiu se odehrávala i skutečná ohnivá show v podání dvou tanečnic.

Zazněl i druhý nový singl Králům koruny, na jehož vydání si ovšem ještě musíme počkat. Se staršími hity přicházely další prvky pověstné show Cocotte Minute. Zatímco Můj čas byl ještě odehrán v relativně „klidném“ pojetí, u songu Bratře nedovol se Martin Zeller vydal s mikrofonem rovnou mezi lidi. U Czeko se připojili i Pio Squad s vlajkou CM a celé publikum si při začátku songu dřeplo, aby jej odpálilo další pořádnou porcí poga. Nakonec se klasické tóny písně Kopem! rozeznívaly Lucernou notnou chvíli, než se k nim přidal i zpěv. Martin Zeller si totiž přinesl dveře od záchodu, které položil na návštěvníky a následně na nich přeplaval celý klub stejně, jako to předvedl minule. Ještě dvakrát pak do lidí skočil, než konečně spustil poslední záležitost před přídavky.

Po návratu CM na stage se ze stropu snesla akrobatka, která předváděla svá čísla v průběhu celé balady Lodě. Na tu pak navázal populární Bastard a celý koncert ukončila pecka Měl bych tě sejmout. U ní se na pódium dostavili v podstatě všichni účinkující. Pio Squad pomohlo naposledy vyhecovat dav, ohnivá show znovu ohřála Lucernu a trochu akrobacie se tentokrát odehrávalo přímo na ramenou frontmana CM.

Po vlažném diváckém přijetí Pio Squad v Lucerně se nabízí otázka, jak moc bylo tohle spojení rapu a rocku na tour dobrou volbou. Na koncertě Cocotte Minute to však nic nezměnilo. Diváci se urvali od první minuty, nejinak tomu bylo u členů kapely a opět si pro nás připravili show, kterou si musí každý pravý fanoušek CM pochvalovat.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 107 Článků
Jsem student kreativního psaní v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i blog o méně znamých kapelách justlisten.cz