Colours of Ostrava míří do finále – skvělé Kensington, Beth Ditto a Jessie J dnes doplní Ziggy Marley nebo Kygo

Kensington - Colours of Ostrava 2018 | Foto: Petr Gavel, MonsterMusic

Špička mezi festivaly, navíc v epickém areálu Dolních Vítkovic, to je Colours of Ostrava. Multižánrová paráda, která letos do Ostravy přivezla Pharrella Williamse s N.E.R.D, Beth Ditto, Auroru, Kensington či Jessie J – a to ještě není všechno.

Ač je letošní ročník považován za jeden ze slabších – tedy co se týče headlinerů, i přesto nabízí pestrou škálu hudebního vyžití. Ve středu se například představila buskerská partička známá z newyorského metra. Říká si Lucky Chops a ač se na Ostravu z nebe valil déšť, návštěvníky festivalu to nerozhodilo a za doprovodu trombonu, saxofonu a dalších nástrojů si zatančili.

Slavnostní zahájení s Future Islands

Synth-popový band z Baltimoru byl tím, kdo letos slavnostně Colours of Ostrava zahájil. Frontman Future Islands, Samuel T. Herring, na pódiu předváděl taneční, pěveckou a hlavně divadelní show. Energie ve formě potu z něj sálala minimálně do prvních, už tak deštěm promočených, řad.

Fotoreport: Colours of Ostrava – N.E.R.D, Future Islands a další, 18. 7. 2018

Headlinerem prvního festivalového dne ale byli N.E.R.D v čele s Pharrellem Williamsem. Jméno, které má na svědomí spoustu milionových hitů a je známo po celém světě, však do Ostravy přivezlo hlavně taneční show – do zpěvu mu moc nebylo. O to více si pak postupem času člověk uvědomil, jak cenný koncert před nimi odehrál například skromný George Ezra, jehož vystoupení nemělo chybičku, a který se k nám do Česka vrátí už na podzim.

“Ňuňatá” boubelka Beth Ditto

Vzpomínáte na skupinu Gossip? Sympatická zpěvačka kdysi populární kapely vystoupila také jako jedna z hlavních hvězd prvního dne festivalu a nejen svou snahou o češtinu, ale i energií a svým specifickým houpavým tancem připravila fanouškům hodinu plnou zábavy.

Fotoreport: Colours of Ostrava – George Ezra, Jeremy Loops a další, 18. 7. 2018

Čtvrtek ve znamení Kensington

Indie rocková partička z Nizozemska zná česká pódia velmi dobře. Naposledy u nás odehrála v dubnu letošního roku dva klubové koncerty a po nich s grácií navázala vystoupením na hlavní stagi největšího českého festivalu. Chytlavé riffy a podmanivý hlas frontmana Eloi Youssefa sice slyšely na Colours of Ostrava tisíce lidí naživo poprvé, ale věřím, že to rozhodně nebylo naposledy. Neméně zajímavá byla ve čtvrtek něžná Aurora, která se na barevný festival vrátila už podruhé. Její tajemný dark pop se vryl pod kůži i těm, co o to úplně nestáli.

Fotoreport: Colours of Ostrava – Kensington, Kaleo, Aurora, Vojta Dyk a další, 19. 7. 2018

V pátek to byl přesně rok od doby, kdy svět obletěla zpráva o smrti Chestera Benningtona, frontmana nu metalové legendy Linkin Park. Spousta z nás má tento den spojen navždy právě s festivalem Colours of Ostrava, který vždy probíhá v tomto období.

Čtěte také: Kurt Cobain, Syd Barret i Chester Bennington: Když hudebníci trpí depresemi

Včerejší program na hlavní stagi odpálila ostravská srdcařka Marie Rottrová, jejíž Řeku lásky a další nestárnoucí hitovky si prozpěvovaly tisíce fanoušků. Za zmínku pátečního programu stojí taky určitě Calexico, kteří do Ostravy přivezli směsku jazzu a tradičních mexických a latinskoamerických stylů.

Joss Stone a Jessie J

Večer v režii dam – i tak by se dal ve zkratce popsat závěr třetího festivalového dne. Z Británie dorazila sympatická bosonohá “víla” Joss Stone, která v dlouhých růžovo-fialových šatech perfektně zazpívala i pobavila svou komunikací s publikem. Popová dračice Jessie J pak na hlavní stagi navázala ve velkém a mimo nejznámější hity Nobody’s Perfect taky stihla svůj setlist dlouze, místy až nudně, prokládat hlubokomyslnými frázemi.

Fotoreport: Colours of Ostrava – Jessie J, Slaves, Calexico a další, 20. 7. 2018

Festival dnes míří do finále a těšit se můžeme například na Marpa & Troublegang, Mig 21, Gus Gus, Ziggy Marleyho a vystoupí také Kygo.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 358 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.