Dead Daniels a Sweet Leopard roztančili pražský Kain

Dead Daniels | zdroj: deaddaniels.com

Rock Club Kain na pražském Žižkově žil minulou sobotu až do pozdní noci, a na svědomí to měla dvojice rockových kapel Dead Daniels a Sweet Leopard, které zde v průběhu večera vystoupily. Jak koncert probíhal?

Krátce po skončení zvukové zkoušky se na pódiu objevila čtveřice ve složení Sany Angelo, J. C. Smith, Michael Kit a DogFox Pedro. Ostravští Sweet Leopard započali sobotní vystoupení písní Look Of Love z nového alba Horny House. Energické skladby z nedávno vydané desky i z předchozí Shock me! Thrill me! Love me! i přes počáteční dolaďování zvuku výborně navodily atmosféru celého večera a občasné proložení pomalejším kouskem spolu s výbornou interakcí kapely s publikem tomu jen pomohlo.

Vedle písní Fairytale, H.F.B. či titulní More Than God se tak dostalo i na baladu Princess of Decadence a začátek konce dvanáctipísňového setu otevíraly songy Dirty Girl a City of The Sin. Po nich už dále glameři z Ostravy zahráli dvě pecky I Don’t Wanna See You Again a I Was Born For Rock’n’Roll, a po rozloučení začala příprava na vystoupení jejich kolegů z Prahy, Dead Daniels.

Za znění klasiky Sympathy For the Devil v podání Motörhead z reproduktorů pak kolem půl desáté vstoupili na nevelké pódium Dead Daniels a ti už měli na zbytek večera vystaráno. Publikum, kterému se podařilo rockový klub téměř zaplnit, se z velké většiny těšilo především na toto rockové trio a již od první skladby Hej ty! bylo ve varu. Setlist se sestával především ze skladeb z jejich loňského debutového alba Tomahowgh a návštěvníci si tak mohli poslechnout například písně Live To Ride, Bomber či Daniela.

Ke konci se pak Dead Daniels uchýlili i k několika coverům známých rockových hitů, během nichž několikrát i projevili úctu loni zemřelému Lemmymu Kilmisterovi a zahráli od Motörhead dvojici skladeb Killed By Death a Whorehouse Blues.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 286 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.