Divine Attraction překvapili publikum v Cross Clubu, předvedli skvělou show

Divine Attraction | Foto: Karolína Kruchňová, MonsterMusic

Divine Attraction je trojčlenné seskupení z Californie, které se rozhodlo zaměřit se na české publikum. Roce 2015 se tito elektro-popoví nadšenci přestěhovali do Třince. Včera proběhl jejich koncert v pražském Cross Clubu, jehož publikum ohromili už při první písničce. 

Cross je známý svým originálním designovým prostředím a možná i to je ten důvod, proč si Divine Attraction zvolili právě tento klub. I když hned u vstupu vás do nosu bouchne zápach různých návykových látek, donutí vás to zůstat.

Předskokanem hlavních hvězd večera byl Albert Černý, zpěvák a kytarista z Lake Malawi. Ačkoli měl koncert začít o půl deváté, Albert kytaru do ruky vzal až o hodinu později. Tento koncert byl čistě akustický a docela krátký. Zazněla nejznámější písnička od Lake Malawi, Chinese Trees, která má na YouTube téměř 400 tisíc zhlédnutí. Dále Albert představil úplně nový, nevydaný song Because Because. Ten je součástí připravovaného debutového alba Surrounded by Light, jehož křty proběhnou 5. a 6. prosince.

Fotoreport: Divine Attraction a Albert Černý z Lake Malawi, 20. 9. 2017, Cross Club, Praha

Divine Attraction nastoupili hned po Albertovi a svůj set začali songem Echo. Už při úvodní písničce dali najevo, že si s vizuální stránkou koncertu dali opravdu záležet. Světelné efekty doprovázely celý koncert a dodávaly mu skvělou atmosféru a energii. Moc diváků texty neznalo, ale i přes to na nich bylo vidět, že si show užívají. Mezi dalšími písněmi byly třeba A Seal to See, The One a Universe. Následoval nový singl Technicolor Love, během kterého se publikum více rozpohybovalo. Po Technicolor Love kapela mile a upřímně poděkovala všem posluchačům a také Albertovi za podporu. Ten během svého koncertu prozradil příběh, jak se s kapelou seznámil.

„Já jsem si jednou všiml, že v nám v Třinci udělali nový kebab. Dostal jsem na něj chuť, tak jsem se tam zastavil. Byl teda pěkně hnusný mimochodem… A přede mnou stáli nějací kluci, kteří mluvili anglicky. A řekl jsem si, že to asi není úplně denní záležitost, že v Třinci potkáte Američana. Dal jsem se s nima do řeči a řekli mi, že bydlí v Třinci a mají kapelu. Tak jsem jim řekl, že jsem taky z Třince a mám taky kapelu.“

Kapela si pro fanoušky připravila i překvapení, a to když ze zakoupených lístků vylosovala číslo, které vyhrálo CD a plakát. V setu nechyběly ani hity No Weapon, You Never Let Me Go a Captivated. Publikum si vysloužilo i přídavek v podobě písničky Illuminate. 

Kapela po show chodila i mezi lidmi, povídala si s nimi, fotila se a dávala najevo svou pokoru a upřímnost. Tento koncert si můžete zopakovat 30. září v Ostravě, přesněji v klubu Barrák, kdy kapele Divine Attraction předskočí ostravští Easy Steps.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.