Elton John v O2 areně: Láska vyléčí všechno

Elton John | Zdroj: facebook.com

Fenomenální britský zpěvák a klavírista Elton John se v úterý v rámci svého posledního turné zastavil i v pražské O2 areně. Českým fanouškům tam poděkoval za to, že ho po celou dobu na jeho cestě společně s ostatními doprovázeli a odměnil je širokým úsměvem a největšími hity. Ty zahrál a zazpíval za doprovodu kapely čítající kytaristu, baskytaristu, klávesistu a tři hráče na bicí nástroje. To však nebyl na třípodlažním pódiu žádný problém.

Přiznejme si. Hvězdy rockové historie stárnou a pomalu odchází do důchodu. Přidává se k nim i milovník brýlí Elton John, který se rozhodl dát během tříletého turné sbohem svým fanouškům na celém světě. Nezapomněl ani na Českou republiku a přijel do vyprodané O2 areny zahrát hity jako Tiny Dancer, Rocket Man nebo Your Song.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Elton John a další velikáni po jeho boku – Axl Rose, Aretha Franklin nebo Sting

Sbohem s ním přišla dát i jeho doprovodná kapela, včetně bubeníka Nigela Olssona a perkusionisty Raye Coopera, kteří s Eltonem Johnem hrají a koncertují již od počátku 70. let. Tihle „dědoušci“ to ale na pódiu rozjížděli víc než samotný sir Elton. Cooper sice většinu času strávil hraním na tamburínu, bušil do ní ale jako o život s takovým zápalem, že na sebe často strhl veškerou pozornost.

Elton John sám žádnou extra show nepředvedl, vizuálně se o všechno postarala obří obrazovka, která se tyčila nad pódiem a z níž vykukovalo vyvýšené patro určené klávesistovi, dvěma bubeníkům a ještě jedno patro nad nimi, patřící celé perkusionistovi Cooperovi. Obrazovka zvětšovala nejen co se děje na pódiu, ale doprovázela i videoklipy, předtočenými tanečními choreografiemi a záběry z Eltonovy kariéry.

Eltonovo vystoupení začalo velkolepě prvními tóny z Bennie and the Jets za doprovodu dechberoucích světelných efektů. Ale přesto, že to zprvu vypadalo na stejně epické pokračování, se jednalo spíše o poklidný koncert bez přílišného divadla. Elton zkrátka seděl za klavírem a hrál. Někdy si vystačil sám, jindy se přidali spoluhráči. Vlastně to z hlediska toho, co se dělo na pódiu, to bylo strašně jednoduché a přímé vystoupení. Muzikanti se věnovali svým nástrojům, ohromě si to užívali a publikum s nimi.

Vizuální efekty pak umocnily zážitek například u skladby Rocket Man, kde jsme byli všichni svědky zažehnutí motoru rakety a jejího odletu do vesmíru. Jindy pak obraz rekapituloval umělcův život a to, jak ovlivnil celou popkulturu. Objevily se tu například i záběry ze seriálu Simpsonovi nebo Městečko South Park.

Čtěte také: Elton John vydává ve spolupráci s největšími hvězdami dvě alba svých coverů

Láska vyléčí všechno

Hlavním tématem koncertu pak byla láska. „Láska vyléčí všechno,“ řekl Elton, který se mimo jiné svěřil s tím, jak mu pomohlo okolí a přátelé, když mu bylo nejhůře a potřeboval se dostat ze závislosti na drogách. Díky velkým srdcím dárců pak mohla jeho nadace pomoci stovkám tisícům HIV pozitivních pacientů.

Celý koncert zakončily ve formě přídavků obří hity Your Song a Goodbye Yellow Brick Road, po kterých se v obrazovce otevřel otvor, do něhož Elton noblesně zaplul a odcházel po cestě ze žlutých cihel přesně jako Dorotka z Čaroděje ze země Oz.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.