Emeli Sandé vytáhla na nohy celou O2 arenu

Emeli Sandé, Praha 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Česká bolavá srdce se včera večer sešla do pražské O2 areny, aby si nechala zahojit rány hudbou skotské bohyně Emeli Sandé. Jaké radosti a strasti koncert provázely?

Skotská rodačka z Aberdeenu Emeli Sandé přijela do Prahy vůbec poprvé a hned se do toho rozhodla pustit v plné parádě v obrovské O2 areně. To se mohlo, v porovnání s jinými vystupujícími, zdát jako velice odvážný krok, ale hala vypadala poněkud plně již před osmou hodinou, která značila začátek vystoupení předskokana.

Tím byla česká hvězda Lenny, známá svou veleúspěšnou deskou Hearts. Za své piano usedla na čas, trable s nefungujícím mikrofonem ji však ještě nějakou chvíli pozdržely. Během klasické předskokanské půl hodiny zahrála známé písničky jako StrangerGhosts a představila dokonce i jednu novou píseň. Pokud zrovna neseděla za klavírem, běhala po pódiu jako divá a házela svými krásnými kudrnatými vlasy. V půl deváté opustila stage, trochu ironicky, nyní již mezinárodním hitem Hell.O. 

Fotoreport: Emeli Sandé a Lenny, 20.2.2018, O2 arena, Praha

Samotná Emeli Sandé svou show otevřela rychlejší skladbou Hurts, na které bylo poznat, stejně jako na pár dalších, že umělkyně se zpěvem trochu bojuje, protože už měla hlas zřejmě velice unavený. To se však v průběhu představení výrazně zlepšilo, již po půl hodině během skladby Every Single Little Piece zpívala ze všech sil svým pevným a zkušeným hlasem, který posluchač její hudby velice dobře zná z nahrávek.

Sandé ve svém asi osmdesátiminutovém představení věnovala čas úměrně svému druhému albu Long Live the Angels i debutovému Our Version of Events. Klasiky jako například Clown, Free, HeavenMy Kind of Love byly doplněny novinkami Babe, Breathing Under Water, Give Me Something a nebo Lonely.

Čtěte také: Emeli Sandé v deseti číslech

Zpěvačka a skladatelka velikosti Sandé nepotřebuje vizuální show, která bude diváky bavit. Přivezla si s sebou kapelu čítající saxofonistu, trumpetistu, trombonistu, dva hráče na bicí, dva zpěváky a klavíristu přeskakujícího i na varhany a taková banda si už vaši pozornost udrží. Tak jemný prvek stejných pruhovaných košilí z nich udělal perfektně elegantní a po všech stránkách sladěný tým.

Publikum bylo zpočátku stydlivé, každý se držel ve vyhraněném prostoru své židle a bál se nějak vybočit z řady. Postupem času se tu a tam zvedl nějaký odvážný tanečník, až se z prostoru za vyskládanými židlemi stal improvizovaný taneční mini parket, který se uličkami postupně přesunul i do přední části sálu, to už však byly na nohou všichni návštěvníci, kteří pohybu nemohli odolat. Zřejmě byli nakaženi skvělými synchronizovanými kreacemi žesťové sekce.

Celý večer byl završen písní Next To Me. Přes počáteční problémy s mikrofonem, které měla Lenny, a unavenost hlasu Emeli Sandé, jež stihla do půlky koncertu zmizet, byla večer 20. února nastavena laťka živé muziky v O2 areně hodně vysoko. Nejeden fanoušek odcházel s úsměvem na tváři a klidem v srdci a duši.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 204 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.