Energická smršť v podání Dub Pistols se prohnala Prahou

Seanie Tee z Dub Pistols | Foto: Eliška Richterová, Monstermusic.cz

Britští hudebníci Dub Pistols přijeli opět po roce do pražského Lucerna Music Baru a kromě novinek z chystaného alba předvedli, proč zrovna oni získali ocenění Best Live Act za rok 2013.

Brány klubu se ve středu 16. dubna otevřely kolem osmé hodiny večerní a prostor v něm se začal pomalu zaplňovat. Když izraelští předskokani Echo & Tito nastoupili po deváté hodině na stage, byl klub ještě poloprázdný. Během dávky elektronické hudby, kterou servírovali, se okolí pódia postupně plnilo a čím více se blížil nástup hlavních hvězd večera, tím tu bylo větší těsno. Lucerna Music Bar nakonec vyprodaný nebyl, fanoušci jej zaplnili tak akorát. Dub Pistols naběhli na stage a za vřelého uvítání odstartovali svou show.

A že to byl pěkně ostrý start! Rytmické beaty a zvučné melodie trumpety daly všem fanouškům na vědomí, že bude celý koncert započat skladbou Bad Card. Na začátek celého večera ideální skladba; návštěvníci se už od prvních tónů roztančili a rozezpívali a pozitivní atmosféra v klubu začala kvést. Barry Ashworth se svým rapujícím kolegou Seaniem Tee létali po pódiu jak smyslů zbavení a během koncertu se zdravili a fotili s fanoušky. Kdo měl pocit, že byl otvírák nakopávající jen pro začátek večírku, tak se spletl. S každou další skladbou atmosféra v Lucerna Music Baru jen gradovala a fanoušci i kapela si užívali každý moment.

Fotogalerie z koncertu

Dub Pistols přivezli do Prahy playlist, který byl průřezem celé jejich tvorby. Návštěvníci si tak mohli poslechnout skladbu Cyclone z první desky Point Blank, Revitalise z alba Rum And Coke a mnoho dalších skvělých songů. Věrní fans však věděli, že se kapela v brzké době chystá vydat novou desku. Proto bylo ve vzduchu cítit očekávání, zda Pistole představí nějakou skladbu z ní. V druhé půlce koncertu frontman Barry zmínil, že se zanedlouho můžeme těšit na nové album. A také jak je rád, že nám z něj můžou právě teď zahrát ukázku. Z ukázky se vyklubaly hned dvě písně. Jak je poslední deska Worshipping The Dollar plná elektronických beatů a prvků drum and bassu, tak zněly tyto dvě skladby podobně, ku škodě to však nebylo, spíše naopak. Nové písně sklidily ohromný úspěch a daly lidem tušení, že novinková nahrávka bude stát opět za to.

Dub Pistols

V závěru si lídr kapely otevřel láhev vodky a podělil se o ní s fanoušky (převážně se slečnami) v první řadě. Po odehrání poslední písně a následném odchodu do backstage se v klubu strhla neuvěřitelná vřava, která přiměla kapelu k rychlému návratu zpět na pódium. Rozezněl se známý kytarový riff písně Highway to Hell od AC/DC a návštěvníci věděli, že zazní remix, který kombinuje rockovou klasiku s moderním zvukem Dub Pistols. Kapela se pak opět odebrala do útrob klubu, avšak ani napodruhé jí to nevyšlo a dav si ji znovu přivolal na pódium. Při poslední písni vytáhli členové několik slečen z prvních řad k sobě na stage, aby si s nimi užily závěrečnou skladbu. Poté se odebrali k merchandise stánku s tričky a deskami, kde se fanouškům podepisovali a fotili se s nimi.

Dub Pistols ukázali, že si cenu za nejlepší živé vystupování opravdu zaslouží. Lidé odcházeli z akce se spokojenými výrazy ve tvářích a ukázky z chystaného alba White Lines napověděly, že to bude opravdu vydařená záležitost. Kdo nemohl, anebo mu tato smršť nestačila, nechť si udělá volno poslední víkend v srpnu, kdy Dub Pistols přiletí na festival Rock for Churchill rozbalit svou show po boku Parov Stelar a dalších světových hvězd.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.