Enter Shikari jsou si jistější v klubu, ale ani ve Foru Karlín nezklamali

Rou Reynolds, Enter Shikari - Aerodrome Festival 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Čtyřčlenná britská formace Enter Shikari se opět představila v České republice, tentokrát ve Foru Karlín. V rámci turné Stop The Clocks přivezla kvalitní vizuální show i energický setlist.

Jako první se na pódiu předvedla skupina John Wolfhooker a s velkou stageí si poradila na výbornou. Jejich energie byla skvělá, větší prostor jim svědčí, bohužel je ale potrápil zvuk. Následující kapelou byla pop-punková parta As It Is. Jejich vystoupení však většinu fanoušků Enter Shikari nechávalo chladnými. Frontman Patty Walters dokonce v průběhu koncertu utrousil narážku „Ahoj, my jsme My Chemical Romance!“ a díky své vizáži nebyl daleko od pravdy.

Recenze: As It Is a The Great Depression: Ambiciózní projekt s hlubokou myšlenkou

Poté přišel čas na hlavní hvězdu. Enter Shikari si pro fanoušky připravili nabitý set, ve kterém naservírovali průřez celou tvorbou. Hned u prvních songů The Sights a Step Up se v publiku rozpoutalo neuvěřitelné peklo. Následovaly méně známé skladby Shinrin-Yoku, The Revolt of the Atoms nebo třeba The Paddington Frisk – při něm kytarista Rory Clewlow a basák Chris Batten zamířili rovnou doprostřed circle pitu.

Rozhovor: Enter Shikari: Hrát na Aerodrome pro nás bylo těžké, ale užili jsme si to

Po klidnější části, kdy Enter Shikari odehráli hity jako Airfield, pomalou verzi No Sleep Tonight nebo i nevydaný singl Stop the Clocks, přišlo Quickfire Round – mix, složený ze songů Sorry, You’re Not a Winner, The Last Garrison, Meltdown a Anaesthetist, si publikum užilo na výbornou. Kapele možná ze začátku koncertu trochu scházela energie a kontakt s publikem, ale ke konci byla naopak pořádně rozjetá a zpěvák Rou Reynolds lítal po pódiu jako smyslů zbavený.

Přídavky pak odstartovala píseň Take My Country Back, kterou frontman odehrál na pódiu sám s kytarou. Poté zazněla ještě skladba Juggernauts a nakonec i oblíbená rádiovka Live Outside. Setlist byl na jedničku, ale nejeden návštěvník může mít z koncertu pocit, že to tahle čtveřice umí v menších prostorech klubu rozbalit více. Přesto ale Enter Shikari dokáží proměnit každou show ve skvělý zážitek a vystoupení v Karlíně nebylo výjimkou.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.