Estas Tonne v Praze prostřednictvím hudby vyprávěl příběhy s důležitým poselstvím

Estas Tonne | Zdroj: facebook.com/estastonnemusicpage/

Divadlo Hybernia se proměnilo v oázu klidu a míru. Svou návštěvou jej poctil kytarový virtuóz ukrajinského původu Estas Tonne a prostřednictvím kytary vyprávěl příběhy o životě. Recitační vsuvky, podtrhující hustou atmosféru v sále, vyzdvihovaly důležité otázky k zamyšlení ohledně dnešní společnosti plné hlouposti a netolerance.

Už při vstupu do foyer bylo jasné, že se nejedná o ledajaký koncert. Stánky s veganskými pochoutkami, ezoterickými knihami nebo dokonce vlastnoručně vyráběnými šperky okupovala spousta fanoušků, mezi kterými se jistě našel nejeden ochránce přírody. Koneckonců oslava života a spojení s přírodou bylo takovým nevysloveným tématem středečního vystoupení.

Když se po několikanásobném zacinkání zvonků všichni sešli v hlavním sále, na pódium skromně přikráčela hlavní hvězda večera, Tonne. Stačilo jen naladit kytaru, zapálit vonnou tyčinku a jeho one man show mohla začít. Po kratičkém přivítání začal ladně lechtat struny své akustické kytary, a to mu vydrželo celé dvě hodiny. Stejně jako je tomu v životě, jemné pasáže střídaly i ty dramatické. Dynamika je ostatně jedním z hlavních prvků jeho tvorby, což opět obstojně dokázal.

Čtěte také: Xavier Rudd přivezl do Prahy poslední střípky léta

Atmosféra v divadle byla až mystická, a to nejen kvůli dýmu z vonné tyčinky nadnášející se kolem kytaristy, ale také jeho recitačním vsuvkám, nesoucím důležitá poselství. Pojednávaly o spojení lidí s přírodou či sebou samými. Také o hlouposti nesoucí se dnešní společností a netoleranci vůči odlišným rasám.

Možná aniž by Estas chtěl, vzal posluchače během svého meditačního vystoupení na pomyslnou cestu kolem světa, kterou za pomocí tónů kytary vytvořil. Z Indie jsme se tak mohli místy ocitnout v Africe, latinskoamerických zemích či dokonce na francouzském Montmartru. Stačilo jen zavřít oči a nechat se unášet.


Napište komentář