Evanscence předvedli naživo syntézu rocku a elektroniky se symfonickým orchestrem

Evanescence, Rock for People 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Nezvyklou ale monumentální show předvedli v sobotu rockeři Evanscence v čele s úžasnou Amy Lee v pražském Kongresovém centru. Fanoušci si v sedě a za doprovodu symfonického orchestru mohli vychutnat známé písně v netradičních aranžích a poslechnout si tak naživo najnovější album Synthesis.

I ta nejchladnější srdce roztála při poslechu syntéze rockových songů Evanescence s elektronickými prvky za doprovodu medových tónů vyluzovaných symfonickým orchestrem. Všemu navíc vévodil majestátní projev Amy Lee, takže všichni mohli rázem zapomenout na počasí a všechny problémy a ponořit se do nevšedního a nezapomenutelného zážitku.

Večer nezahájila předkapela, ale tóny Wolfganga Amadea Mozarta v podání symfonického orchestru. Zpočátku překvapení rockeři v publiku však poslušně poslouchali a ocenili tuto i nadcházející skladbu mohutným potleskem. Naladili se tak alespoň na trochu jiné Evanscence a na poklidný poslech koncertu vsedě bez skákání a hrození.

Po krátké přestávce dorazili konečně Evanscence, Amy Lee usedla ke klavíru a rozezněla se Overture, na kterou navázala Never Go Back. Po ní Amy poděkovala fanouškům, že přišli a vyjádřila, jak moc je ráda, že zase hrají v Česku. Pak se plně ponořila do lacrymosy, po které sama přiznala, že musí popadnout dech. Po tak strhujícím výkonu ani není divu. Po End of the Dream  dále vyjádřila, jak moc je ráda, že může hrát se symfonickým orchestrem: „Snila jsem o tom od doby, kdy jsem byla ještě hodně mladá a teď hraju každý večer pokaždé s jiným orchestrem, s místním orchestrem hrajeme dnes poprvé a zaslouží se veliký potlesk.“

Poté přišly hned dvě hitovky za sebou. My Heart Is Broken a Lithium oceněné obrovským aplausem. Diváci si zkrátka užívali večer, i když neprobíhal úplně tak, jak jsou z rockových koncertů zvyklí a sama zpěvačka poznamenala, že to musí být úplně jiný pocit, poslouchat je takhle. Pak přicházely další písně a orchestr i Evanscence stále více dokazovali, jak jsou sehraní a jak harmonicky může tato syntéza znít.

Kromě známých písní v novém kabátu zazněla i zcela nová Hi-Lo a pak zase staré známé songy jako My Immortal nebo Imperfection, po které Evanescence opustili sál a nechali se fanoušky přivolat zpátky, aby zahráli skladbu Speak to Me ze sólové dráhy Amy Lee a další dvě písně od Evanscence, pak Amy poděkovala kapele a rozloučila se s fanoušky s tím, že doufá, že je zase brzy uvidí.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.