Frank Turner ukázal, proč je u nás tak oblíbený

Frank Turner | Foto: Eliška Richterová, Monstermusic.cz

Frank Turner & The Sleeping Soul předvedli v Lucerna Music Baru skvělou show, ve které zazněly oblíbené písně, lidé tancovali a Frank k nám i popovídal česky.

Klub nebyl vyprodaný a návštěvníků bylo tak akorát. Lehce po osmé hodině přišla předkapela Ducking Punches. Hlavní folkový zpěvák se jmenuje Dan Allen a už se nám jednou ukázal, a to jako předkapela Franka Turnera před dvěma lety. Naposledy byl u nás tento hudebník sólově, ale tentokrát se ukázal i s celou kapelou. Jejich koncert byl velmi příjemný, proto je škoda, že tato kapela zahrála asi jen půl hodiny.

V Lucerna Music Baru se odbila devátá hodina a na stagi se ukázala kapela The Sleeping Souls i s Frankem Turnerem. Loni v srpnu vyšla nová deska Positive Song For Negative People a z ní zazněla první píseň Get Better. Následovala druhá skladba Plain Sailing Weather, která je z předposledního alba. Odehráli ještě několik dalších oblíbených písní a na řadu přišel Turnerův proslov. Ten byl překvapivě v češtině.

Ahoj Praho! Jak se máte? Já se jmenuju  František Turner a tohle je kapela The Sleeping Soul. Vítáme vás na koncertě 14. dubna a toto je náš druhý koncert v Praze. A jestli mě slyšíte, tak mluvím perfektně česky, ale dnes vám chci věnovat moji angličtinu.“ Návštěvníci z toho měli srandu a bylo jasné, že skoro všichni si poté chtěli zazpívat anglicky, protože zazněla oblíbená píseň The Next Storm.

Během koncertu zazněla krátká píseň Eulogy, která má necelé dvě minuty, ale celou tuto skladbu nám zpěvák zazpíval česky! V klubu byla výborná atmosféra a bylo vidět, že fanoušci i Frank Turner s kapelou si v Praze užili skvělou show. Frank několikrát skákal ze stage, s jednou slečnou si zatancoval a zahráli ještě další songy, a jako poslední píseň zazněla Four Simple Words.

Po koncertu se návštěvníci rozutekli do svých domovů, a téměř každý si ještě pobrukoval svou oblíbenou píseň, která během koncertu zazněla. Frank Turner s kapelou opravdu odehrál své největší hity a i proto nemělo vystoupení slabou chvilku. Je jasné, že nejsem jediný, kdo se těší, až si zase společně na koncertě zazpíváme nejen anglicky, ale i česky s Frankem Turnerem.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.