Gaga zapařila s fanoušky. Staré hity zastínily aktuální album

Lady Gaga | Zdroj: facebook.com

První říjnová neděle se nesla ve znamení roztodivných kostýmů, popové muziky a tanečníků s plyšáky na zádech. Lady Gaga zorganizovala v Praze velkou party, bohužel ale s tragickým supportem a nevyprodanou arénou.

V roli předkapely se českému publiku představil americký zpěvák a skladatel Breedlove, který přijel propagovat své EP Magic Monday. Po zhlédnutí jeho půlhodinového vystoupení však nebylo jasné, zda vůbec chtěl, abychom si ho koupili. Dokola opakující se pohyby naznačující soulož a hudba a zpěv připomínající karaoke vyhnala publikum mající pud sebezáchovy k občerstvení. Možná chyba choreografa, možná absence tanečnic a živé kapely způsobila, že se moc velkého potlesku nedočkal. O něco lepší už to bylo s Lady Starlight, kamarádkou Lady Gaga a DJkou v jedné osobě. Ta alespoň hudebně zapadala do celkové atmosféry koncertu. Ačkoliv publikum správně nažhavila, během dlouhého čekání na hlavní hvězdu večera stihlo zase hezky vychladnout. Zpěvačka se prostě s včasným nástupem na stage neobtěžovala a teprve po padesáti minutách se spustila bílá opona, která dosud ukrývala jakousi ledovou jeskyni s kapelou.

Kostým k písni Artpop
Kostým k písni Artpop

S písní Artpop, obrovskou porcí konfet a tanečníky nesoucími barevné míče přivítala fanoušky. Hned na začátku zážitek znepříjemnilo tragické ozvučení, které se nikdo ani v průběhu show nesnažil dát do pořádku. Ale hned po G.U.Y. a Venus bylo vše odpuštěno. Při hitech založených hlavně na choreografii jsme se velkých pěveckých výkonů nedočkali. Většinu odzpíval playback a svůj hlas zapojila hvězda jen při refrénu. Lady Gaga je naštěstí prokládala akustikou. Za pianem jí to nejen slušelo, ale především předvedla, jak silný a vybroušený hlas má. O procítěném projevu ani nemluvě. Jednalo se zřejmě o nejhezčí momenty z celého Artrave. Bohužel její promluva k fanouškům na téma drogy, bezpečí a smrt po dojemné Dope byla solidně mimo mísu. Dojata vlastními slovy ronila slzy a vzápětí rozdávala úsměvy, jak je ten večer zábavný. Artpopové písně prokládala staršími hity z předchozích alb – Just Dance, Born This Way či Alejandro. Právě při nich se Lady Gaga dočkala silnějších ovací, než při písních z aktuálního alba. Při Paparazzi zpívala s křížkem po funuse, ale kdo by ne, kdyby na sobě měl těžkotonážní kostým puntíkované chobotničky.

Závěr byl pak už jen o písních z Artpopu. V anime laděném kostýmu se s písněmi Applause, Swine a Gypsy rozloučila s fanoušky. Od posledního turné Born This Way Ball je vidět velký posun. Dříve byla Lady Gaga spíše hlavně umělkyně-bavička než zpěvačka. Dnes je někde na pomezí. Na škodu by také nebylo méně mluvit a více zpívat a tanec nechat pouze na tanečnících, aby ten zpěv za něco stál nejen při akustických vsuvkách. Doprovodné vokalistky, které jsem postrádala, by se daly odpustit, playback ale nikoliv, a tady škodil ve velkém. K dokonalému vystoupení má zpěvačka ještě daleko, ale jedno se jí upřít nedá. Stále jí nedocházejí nápady na umělecké pojetí svých vystoupení a ke spolupráci na nich si vybírá opravdu dobrou kapelu i tanečníky. Doufejme, že nenaplněná aréna ji neodradí od příští návštěvy. Vzhledem k tomu, kam v současné době Lady Gaga směřuje, by příští koncertní šňůra mohla být to pravé.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.